TOPlist

Bude takhle vypadat ohebný telefon Samsung? První koncepty vypadají zajímavě

samsung galaxy f ohebny mobil

Ohebný telefon Samsung už je ve výrobě několik let. První polovina roku už je ale konečně to finální období, kdy se dočkáme oficiálního odhalení. Zatímco si na první oficiálnější informace musíme stále počkat, za poslední měsíce a roky jsme mohli vidět desítky různých patentů společnosti Samsung, které mají něco společného s ohebným telefonem. Holandský server NieuweMobiel nyní vytvořil povedené koncepty, které jsou právě na patentech založeny. Ukazují tak možnou podobu toho, co  Samsung dlouhé roky chystá.

Ohebný telefon Samsung se blíží. Bude vypadat takto?

Původně se hovořilo o tom, že se tato žhavá novinka bude nazývat Samsung Galaxy X, v posledních týdnech se ale objevuje stále více název Samsung Galaxy F, což by dávalo smysl (F)oldable (v překladu ohebný). Na druhou stranu X má větší marketingový potenciál. Ať už bude název jakýkoliv, tak jsme se nyní dočkali hodně povedených renderů. Ty jsou založeny na patentech společnosti Samsung, takže nejde jen o nějaký výmysl designéra.

Jak jde vidět, tak zcela ohnout displej nepůjde, hodně připomíná designem klipové peněženky. Zajímavé je to, že malá část displeje je stále viditelná, i ve složeném stavu. Sloužit může k notifikacím, hodinám,  nebo třeba k ovládání medií. Na konceptech jde vidět čtečka otisků prstů na zadní straně. Je ale dost možné, že čtečku otisků prstů už uvidíme přímo v displeji.

Pokud jde o fotoaparáty, nebude moc velkým překvapením, pokud uvidíme celkem čtyři. Dva na zadní straně a dva na přední. Dřívější spekulace hovoří o 7 palců velkém displeji s poměrem stran 21:9. Rozlišení by mělo být cca 3360 x 1440 pixelů. Baterie by měla mít kapacitu větší než 3 000 mAh. A co už víme, tak první ohebný telefon Samsung nebude určen pro masy, ale pouze pro fajnšmekry, kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Odpovídat tomu bude i cena, kdy se spekuluje o částce 50 tisíc Kč.

Líbil by se vám takový ohebný telefon Samsung?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)