Samsung Galaxy S4 GPE dostává aktualizaci na Android 5.0 Lollipop

s4_gpe_ico

Zatímco na začátku prosince začaly dostávat aktualizaci na Android 5.0 Lollipop phablety Sony Xperia Z Ultra ze série „Google Play Edition“ (GPE) a o týden později HTC One M7 GPE a One M8 GPE, majitelé Samsungů Galaxy S4 GPE si museli počkat. Koncem uplynulého týdne začaly první „es čtyřky“ dostávat update na poslední verzi systému Android 5.0.0 Lollipop, která je tradičně šířena jako OTA („Over The Air“ = „vzduchem“).

Tím ale aktualizace pro tento téměř dva roky starý model nekončí – přinejmenším se počítá ještě s minoritními updaty, neboť úplně poslední oficiální verzí je Android 5.0.1, kterou by Galaxy S4 GT-I9505G GPE měl obdržet také (viz aktualita Google opravuje chyby – vydává Android 5.0.1!).

Android 5.0 Lollipop byl oznámen v červnu tohoto roku na vývojářské konferenci Google I/O. Tato verze operačního systému přináší mnoho nových funkcí a zcela přepracovaný design. Zařízení řady Google Play Edition jsou k dispozici ke koupi v obchodě Google Play (nikoli ale v Česku) a jejich hlavním rysem je AOSP varianta Androidu bez jakýchkoliv doplňků a grafických nadstaveb od výrobce, podporovaná přímo Googlem.

Aktualizace je šířena postupně, nicméně pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout balíček pro aktualizaci z Androidu 4.4.4 KitKat (KTU84P) z příslušného vlákna diskuzního fóra XDA Developers či přímo ze serverů společnosti Google. Velikost souboru s aktualizací je 492 MB.

Pokud již máte ve svém telefonu Android 5.0 Lollipop, rozhodně doporučujeme vyzkoušet čtyřicet zajímavých tipů a triků, které jsme představili v rámci našeho seriálu:

Zdroje: Galaxy Droid, XDA Developers, GSM Arena, Android Central, Android Authority, Android and Me, Android Police, 4PDA a Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)