Sony Xperia Z Ultra GPE dostává Android 5.0

sony_lollipop

Zatímco majitelé vlajkových lodí HTC One M7 a M8 Google Play Edition na Android 5.0 Lollipop teprve čekají, Google potěšil uživatele japonské značky Sony, jejíž phablet Xperia Z Ultra byl taktéž nabízen v rámci tohoto programu, zařízení s čistým operačním systémem. Majitelé těchto phabletů aktuálně dostávají aktualizaci na nejnovější Android.

Připomeňme, že Sony Xperia Z Ultra GPE nabízí systém v jeho původní podobě, tedy především bez grafické nadstavby Xperia Home a další softwarové výbavy. Podobně, jako zařízení řady Nexus, také Xperia Z Ultra Google Play Edition dostane mimo jiné aktualizovaný vzhled uživatelského prostředí (tzv. “design Material”), oznámení na odemykací obrazovce, přepracovaný režim úspory energie, lepší aplikaci pro fotografování a zvýšení výkonu a stability.

Velikost balíčku s novým firmwarem je 397,3 MB a instalace vyžaduje 500 MB volného místa v interním úložišti. Update je šířen tradiční formou OTA (“Over The Air” neboli “vzduchem”).

Sony Xperia Z Ultra GPE dostává Android 5.0 Sony Xperia Z Ultra GPE dostává Android 5.0

Sony již v polovině října přislíbilo aktualizaci na Android Lollipop pro všechny chytré telefony řady Xperia Z, tedy konkrétně Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact a Xperia Z3 Tablet Compact. Práce jsou již v plném proudu, soudě dle toho, že na začátku listopadu firma ve Švédsku hledala testery Androidu 5.0 Lollipop pro svá zařízení. Prvních updatů bychom se měli dočkat na začátku roku 2015.

Pro majitele GPE verze smartphonů HTC One M7 a M8 máme bohužel méně pozitivní zprávu. Vývojáři HTC včera poslal finální verzi nového firmware do laboratoře Google za účelem ověření, ale opětovně byli odmítnuti z důvodu zjištěných chyb.

Zdroje: Mobil Telefon, Android Geeks, Android Authority, GSM Arena, Android Central, Android Central, 4PDA.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)