Samsung Galaxy S4 dostane Android 5.0 Lollipop počátkem roku 2015

s4_lollipop

Android 5.0 Lollipop je jednoznačně jedním z hlavních témat “androidí scény” těchto dnů. Jedná se o největší aktualizaci dominujícího mobilního operačního systému posledních let, takže není divu, že jsou uživatelé nedočkaví a chtějí vědět, kdy jejich telefon či tablet dostane poslední verzi. Již den po oficiálním představení nového Androidu jsme přinesli seznam telefonů, které se dočkají aktualizace na pátou generaci OS Android.

Samsung Galaxy S4 dostane Android 5.0 Lollipop počátkem roku 2015 Samsung Galaxy S4 dostane Android 5.0 Lollipop počátkem roku 2015

Někteří výrobci hlásili modely, u kterých lze během následujících měsíců očekávat aktualizaci, jen několik hodin po oznámení. Samsung i tentokrát patřil k těm tajemnějším a na oficiální seznam zatím stále čekáme (dočkáme-li se někdy). S pravděpodobností, hraničící s jistotou, jsme v první řadě očekávali updaty pro Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Alpha, Samsung Galaxy S4 a Samsung Galaxy Note 3, nicméně jednalo se pouze o předpoklad.

V případě Samsungu Galaxy S4 nebude update překvapením – přeci jen tento telefon se ještě vejde do obecně uznávané 18měsíční lhůty, po kterou zařízení dostávají nové verze systému. Populární “es čtyřka” by se tak po aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean a Android 4.4 KitKat dočkala již třetího významného updatu.

Varianta s procesorem Exynos (GT-I9500) by měla dostat aktualizaci někdy počátkem roku 2015. Je ale nutné brát v úvahu skutečnost, že se nejedná o konečný a neměnný termín, proto je vhodné počítat s možným zpožděním. Vše samozřejmě závisí na tom, jak rychle se Samsungu podaří upravit svou uživatelskou nadstavbu TouchWiz a aplikace pro novou verzi systému. Další zpoždění mohou způsobit mobilní operátoři, skrze které se část telefonů prodává, a termín vydání se může lišit i podle jednotlivých regionů.

Pokud jste majiteli telefonu Samsung a nemůžete se dočkat, možná vás alespoň částečně navnadí exkluzivní pohled na Android 5.0, běžící na Samsungu Galaxy S5, který připravil server SamMobile. Můžeme předpokládat, že rozdíly proti SGS4 nebudou velké.

Exclusive Second Preview – Android 5.0 Lollipop on Samsung Galaxy S5

Exclusive Second Preview - Android 5.0 Lollipop on Samsung Galaxy S5

Zdroj: SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)