Řada Galaxy S24 dostane podporu Ultra HDR. Co to znamená?

galaxy s24 ultra hdr formát
  • Telefony řady Galaxy S24 dostanou podstatné vylepšení fotek a videí
  • Standard Ultra HDR je součástí nového Androidu 14 
  • V tuto chvíli ale není jasné, zda zamíří i na starší vlajky

Na začátku září jsme vás informovali o nové technologii Ultra HDR, kterou už podporuje aplikace Fotky Google na telefonech Pixel s Androidem 14. Google ale pochopitelně nebude jediným výrobcem, který na tento standard přesedlá. Dle leakera Ice Universe se na něj mohou těšit i fanoušci jihokorejských vlajkových telefonů.

Samsung v tuto chvíli dokončuje práce na telefonech Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra, přičemž všechny tři modely mají podporovat standard Ultra HDR. Zda se formát dostane časem i do starších vlajkových telefonů ale není jasné.

Android14: Ultra HDR

Android14: Ultra HDR

Ultra HDR je součástí systému Android 14 a umožňuje prohlížení HDR snímků a videí v původním formátu na kompatibilních telefonech, ale zároveň si rozumí i s SDR zobrazovači díky podpoře JPEG. Funkci přehrávání HDR obsahu už mají nějakou dobu konkurenční iPhony a konečně se ji dočkáme i na Androidech. Očekává se, že budou tyto mobily vybaveny AMOLED panely s maximálním jasem až 2 500 nitů, takže na nich široký dynamický rozsah rozhodně bude znát.

Jak se těšíte na formát Ultra HDR?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)