TOPlist

Známe soustavu foťáků i čipset Galaxy S24 Ultra. Ani jedna z informací vás asi nenadchne

samsung galaxy s23 ultra
  • Leaker IceUniverse odhalil soustavu foťáků u Galaxy S24 Ultra
  • Změny budou spíše minoritní
  • Hovoří se také o návratu Exynosu do Evropy

Letos nám Samsung přinesl velké vylepšení v oblasti fotoaparátů u řady Galaxy S23, hovoříme především o Ultra variantě, která dostala nový senzor ISOCELL HP2 s rozlišením 200 MPx. Nyní k nám připlouvají informace o soustavě foťáků, které má nabídnout Galaxy S24 Ultra. Žádné velké změny nečekejte..

Podle dostupných informací, které přinesl leaker IceUniverse bude Galaxy S24 Ultra využívat stejný 200MPx snímač ISOCELL HP2. Změny se nedočká ani trojnásobný teleobjektiv (12MPx IMX754) a 12MPx snímač Sony IMX564 pro ultraširokoúhlý foťák. Jediná inovace se objeví u teleobjektivu s desetinásobným optickým zoomem, který bude vybaven mírně vylepšeným 12MPx snímačem Sony IMX754+.

Jak tedy vidíte, sestava snímačů bude téměř identická. To ale nemusí v každém případě znamenat, že se nedočkáme pokroku. Samsung každý rok vylepšuje postprocesing, který má na kvalitě výsledných fotek obrovský podíl. Bohužel se objevila také informace o čipsetu, kterým by měl být Snapdragon 8 Gen3. Proč bohužel? Má být jen v Asii a USA. Všude jinde, tedy i v Evropě bychom se měli vrátit zpět na Exynos, konkrétně na model 2400. Snad jej tedy jihokorejský gigant dostatečně vyladí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se těšíte na novou Ultru od Samsungu?

Zdroj: SamMobile

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)