Snapdragon bude prý ve vlajkách od Samsungu i příští rok. Firma se ale vlastních čipů nevzdává

snapdragon 8 gen2 samsung

Pár dní před oficiálním představením řady Galaxy S23 už je jasné, že se letos vůbec poprvé nedočkáme čipsetů Exynos v evropských variantách. Namísto toho dostaneme speciální verzi čipu od Qualcommu, který se bude označovat jako “Snapdragon 8 Gen2 for Galaxy”. Jak to ale bude v příštích letech?

Už více než rok se spekuluje o tom, že Samsung, respektive tým Mobile eXperience, pracuje na novém čipsetu, který bude šitý na míru vlajkovým telefonům jihokorejského výrobce. Podobně jako to má Apple a částečně také Google. Vývoj takového čipu je ale velmi náročný proces. V tuto chvíli nevíme, zda se Samsung bude držet označení Exynos, nebo zda za svou minulostí udělá tlustou čáru a představí něco zcela nového.

snapdragon 8 gen 2 for galaxy

Leaker Yogesh Brar sdělil, že tento čip nebude připraven ani pro řadu Galaxy S24. Ta má podle něj stejně jako ta letošní použít platformu Snapdragon for Galaxy, tedy pravděpodobně upravenou verzi Snapdragonu 8 Gen3.

Jste zvědaví na nové Samsung mobily?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)