Samsung Galaxy S24+ v prvním benchmarku. Má naprosto šílený výkon, mluví se i o rychlejším nabíjení

samsung galaxy s24+
  • Samsung už několik měsíců pracuje na řadě Galaxy S24
  • Nyní se prostřední model objevil v benchmarku Geekbench
  • Potvrzuje naprosto špičkový výkon 

Od představení nových ohebných telefonů jihokorejského Samsungu neplynul ani týden, přesto začínají pomalu vyplouvat na povrch informace o dalších připravovaných vlajkových mobilech. Řeč je pochopitelně o řadě Galaxy S24, která dostane do vínku čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen3. Ten by měl oproti předchozí generaci nabídnout značný výkonnostní nárůst. Nyní se objevil v Geekbench, takže si můžeme udělat alespoň přibližný obrázek o potenciálním výkonu.

Řeč je konkrétně o modelu Galaxy S24+, který se kódově označuje jako “ananas” a disponuje s největší pravděpodobností právě připravovaným Snapdragonem 8 Gen 3. Ten nabídne osm jader a grafický čip Adreno 750. Co se týče hrubého výkonu, v benchmarku Geekbench si připravovaná vlajka vysloužila skóre 2 233 bodů na jedno jádro a 6 661 bodů ve vícejádrovém testu. To jsou extrémně vysoké hodnoty, které překonávají i poslední čip A15 od Applu. Tato konkrétní verze má 8 GB RAM a běží na Androidu 14.

samsung galaxy s24+

Výdrž by pak dle jiné certifikace měla obstarat 4755mAh baterie, hovoří se rovněž o rychlejším nabíjení, což je jedna z mála slabin jihokorejských mobilů. Vypadá to tedy, že se máme příští rok (zřejmě v únoru) na co těšit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký čipset má váš telefon?

Zdroj: GSMArena, Technizo Concept

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)