TOPlist

Takto vypadá Samsung Galaxy S24 FE. Dostane čip jako drahé vlajky, ale má to háček

Samsung Galaxy S24 FE
  • Samsung Galaxy S24 FE aspiruje na bestseller ve vyšší střední třídě
  • Podle nedávného úniku obdrží vlajkový čip, ale má to háček
  • Na internetu se také objevily rendery, které prozrazují jeho design

Samsung dlouho nevydával žádná zařízení ve fanouškovské edici (s označením FE jako Fan Edition), až se v loňském roce rozhodnul jich uvést hned několik. V tomhle trendu hodlá jihokorejský výrobce pokračovat – několik dní nazpět nečekaně ohlásil chytré hodinky Galaxy Watch FE a momentálně připravuje smartphone vyšší střední třídy s názvem Galaxy S24 FE, který má našlápnuto na trhák.

Spekulace o Samsungu Galaxy S24 FE slýcháme již několik měsíců, věci se však začaly vyjasňovat až v posledním týdnu. Vyhlížený telefon se totiž objevil v databázi benchmarkovací platformy Geekbench (upozornil na to server MySmartPrice), která prozradila, jaký nabídne procesor.

Samsung Galaxy S24 FE bude skutečně postaven na čipu Exynos 2400, jak se tvrdilo již dříve, ale má to jeden zásadní háček. Jelikož by nedávalo příliš smysl, kdyby byl stejně výkonný jako vlajkové lodě klasické řady Galaxy S24, pracovat bude při nižších frekvencích, což ovlivní jeho celkovou sílu.

Samsung Galaxy S24 FE Geekbench

Další významný únik pak vrhá světlo na design. Rendery Samsungu Galaxy S24 FE zveřejnil uznávaný leaker Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) ve spolupráci s portálem GizNext a díky nim můžeme téměř s jistotou říct, že telefon svým vzhledem příliš nepřekvapí.

Vizuální provedení Samsungu Galaxy S24 FE se ponese ve stejném duchu jako v případě jiných modelů současnosti. Dočkáme se tak trojice zadních fotoaparátů seřazených do semaforu, plochých bočních hran a zcela rovného displeje o velikosti 6,65″ se selfie kamerou v průstřelu. Rámečky se zdají být o něco užší než dřív, ale dokud telefon neuvidím naživo, nehodlám v tohle zlepšení věřit. Rozměry smartphonu údajně činí 162 x 77,3 x 8 mm.

Kdy přesně se Samsung Galaxy S24 FE představí, zatím není jasné. Posledně jsme psali o jeho údajném zpoždění až do konce letoška.

Dosáhne podle vás Samsung Galaxy S24 FE úspěchu?

Zdroje: MySmartPrice, GizNext

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)