Testujeme základní Samsung Galaxy S22. Co vás ohledně telefonu zajímá?

samsung galaxy s22

Pokud pravidelně sledujete náš web, jistě vám neunikla naše recenze na Samsung Galaxy S22 Ultra. Nyní nám do redakce přistál také základní model Galaxy S22, což znamená, že ho v tuto chvíli začínáme používat jako naše hlavní zařízení. Jestliže máte tedy jakýkoliv dotaz, nyní je ten správný čas.

Samsung Galaxy S22 v redakci Svět Androida

Krabička telefonu je poměrně malá a to z jednoduchého důvodu. Nenaleznete v ní totiž nabíjecí adaptér, což je standard, na který si musíme v případě telefonů od jihokorejské firmy zvyknout i u telefonů střední třídy. Samotný telefon je pak podle očekávaní poměrně kompaktní. Chápeme, že možná zní hloupě říkat o telefonu s displejem, který disponuje úhlopříčkou přes 6 palců, že je kompaktní, ale skutečně je tomu tak. Disponuje rozměry 70,6 x 146 x 7,6 mm a váží příjemných 168 gramů.

Má mimochodem podobný tvar, jako nové iPhony. Materiály jsou pak prémiové, všude nalezneme kov a sklo, žádný plast jako u minulých generací. O tom si ale povíme až v samostatné recenzi.

Co se týče specifikací, můžeme počítat s 6,1palcovým Dynamic AMOLED panelem s rozlišením Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Pod kapotou pak tiká čip Samsung Exynos 2200 v kombinaci s 8 GB RAM a 128/256GB úložištěm typu UFS 3.1. Na zadní straně nalezneme nové snímače v čele s hlavním 50Mpx objektivem se světelností f/1,8. Nechybí ani 12Mpx ultraširoký snímač nebo 10Mpx teleobjektiv, který nabízí nově až 3x optický zoom.

Jak jsme již řekli v úvodu, Samsung Galaxy S22 v tuto chvíli začínáme testovat a chceme se zaměřit jak na jeho velikost, fotoaparáty, kauzu kolem LTPO technologie nebo diskutabilní výdrž baterie. Pokud by vás tedy cokoliv zajímalo, neváhejte se zeptat v komentářích.

Co vás zajímá ohledně Galaxy S22?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)