Samsung chyboval: Jaké frekvence teda mají displeje u řady Galaxy S22?

Samsung Galaxy S22 S22+ Plus frekvence displeje

Pokud máte v plánu pořizovat mobilní telefony Samsung Galaxy S22 či Galaxy S22+, měli byste vědět, že korejská firma měla v původních propagačních materiálech chybu. V tuto chvíli těžko říct, zda byla záměrná a společnost se snažila nové modely trochu přikrášlit, nebo šlo o pouhý omyl. Důležitost nicméně posuďte sami. U dvou zmíněných telefonů byla během prezentace a poté i po dobu několika dní uvedena dynamická frekvence displeje v rozmezí 10 – 120 Hz. Ale ve skutečnosti tomu tak není.

Dynamická (neboli adaptivní) frekvence s širokým rozptylem umožňuje obrazovce “blikat” různou rychlostí podle potřeby. Co nejnižší kmitočet pak má třeba při prohlížení obrázků potenciál ušetřit znatelné množství energie, což je u letošní vlajkové série velké téma. Modely Galaxy S22 i Galaxy S22+ mají oba o 300 mAh menší kapacitu baterie než jejich loňští předchůdci, přičemž rozdíl měl umazávat právě i úspornější dynamický displej.

Jak to mohlo vzniknout?

Někteří experti se domnívají, že Samsung mohl uvést spodní frekvenci 10 Hz omylem kvůli tomu, že displeje u Galaxy S22 a Galaxy S22+ v některých testech dosahovaly podobně nízkých hodnot. Ve skutečnosti ale dosažitelné (minimálně hardwarově) nejsou.

Ve skutečnosti zmíněné telefony nepracují s frekvencemi mezi 10 a 120 Hz (jako nejvybavenější Ultra), ale se škálou 48 – 120 Hz. Rozdíl není nijak velký a spodní hranice je i tak pod současným standardem 60 Hz, přesto je tato dezinformace pro některé zákazníky hodně mrzutá. Rozdíl ve spotřebě energie zde totiž nepochybně bude. Počkejme si na první detailní testy, které mohou náročnost hodnot 10 a 48 Hz porovnat. O významu frekvence mobilního displeje si můžete přečíst v našem průvodci.

Jak vnímáte tyto špatně uvedené frekvence?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)