TOPlist

Chytré funkce Galaxy AI se mohou rozšířit na další oblíbené Samsungy. Máte nějaký z nich?

Samsung Galaxy S22 Galaxy AI
  • Oblíbené funkce ze sady Galaxy AI se rozšiřují i na loňské modely
  • Integrace by se teoreticky mohli dočkat i majitelé předloňských vlajek
  • Samsung se rozšířením umělé inteligence na zařízení řady Galaxy S22 zabývá

Letošek se opravdu zdá být rokem umělé inteligence. Zatímco loni se AI dostala do hromady internetových služeb, kde denně usnadňuje práci milionům uživatelů, výrobci hardwaru začínají dodávat produkty napěchované funkcemi využívajícími právě umělou inteligenci. Ideálním příkladem budiž lednová vlajková série Galaxy S24 od Samsungu.

Jihokorejský technologický gigant naštěstí nehodlá držet sadu chytrých nástrojů Galaxy AI exkluzivně na těch nejnovějších modelech, a proto už před nedávnem ohlásil její rozšíření na několik starších zařízení. Majitelé řady Galaxy S23  (a kontroverzního modelu FE) nebo skládaček a tabletů z minulého roku se mají dočkat už koncem tohoto měsíce. Aktualizace by nicméně mohla překvapivě dorazit i na některé smartphony z roku 2022.

circle to search

Že se Galaxy AI dostane na někdejší vlajkové lodě Galaxy S22, tentokrát nenastínil pouze nějaký spekulant na sociálních sítích, nýbrž rovnou prezident mobilní divize Samsungu TM Roh. Ten na schůzi s akcionáři konkrétně prozradil, že se společnost snaží najít způsoby, jak umělou inteligenci dostat i na starší modely.

U některých vychytávek by to nemusel být ani příliš velký problém – spousta funkcí běží na vzdálených serverech, s nimiž si telefony pouze vyměňují informace (v takovém případě je tedy potřeba připojení k internetu). Nicméně, další část z AI nástrojů běží přímo na zařízeních, k čemuž je potřeba moderní a dostatečně výkonný procesor, což může být v případě řady Galaxy S22 komplikované. A jsme i zvědaví, jak Samsung tenhle zádrhel vyřeší u již zmíněného Galaxy S23 FE, jenž má také Exynos 2200.

Zda se Galaxy AI dostane i na modely Galaxy S22, Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra, aktuálně nejsme schopni s jistotou potvrdit. Evidentní však je, že se v Samsungu touhle myšlenkou zabývají a pokouší se o její realizaci.

galaxy s22 ultra

Jak často používáte AI nástroje?

Zdroje: Gizmochina, GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)