Samsung Galaxy S21 Ultra dostal v DxOMark fototestu překvapivý verdikt

Samsung Galaxy S21 Ultra DxOMark fototest

Nejnovější vlajkový mobil od Samsungu Galaxy S21 Ultra jako jedno z nejvýznamnějších lákadel používá schopnost natáčet a pořizovat fotografie. V naší recenzi i v porovnávacím fototestu jsme usoudili, že je minimálně lepší než jeho loňský Ultra předchůdce a mnoho uživatelů to pravděpodobně cítí stejně. Redaktoři známého serveru DxOMark jsou ale podle všeho opačného názoru a jejich fototest Samsung Galaxy S21 Ultra zařadil mobil v tamním žebříčku na aktuální sedmnáctou pozici. Těsně za Apple iPhone 12 a poměrně hluboko za Galaxy S20 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra DxOMark fototest výsledek

Na jakých zjištěních server finální hodnocení postavil? Mezi zápornými vlastnostmi se objevily například šum u mnoha režimů focení, nepřirozené textury při focení se zoomem, pomalou reakci foťáku u špatně osvětlených a vysoce kontrastních scén nebo nedostatečná stabilizace videa. Z pozitiv redakce vypíchla široký dynamický rozsah, jemný přechod při zoomování a vyvážení bílé, autofokus a plynulý obraz u videí. Sami autoři testu uznávají, že vzhledem k ambicím a parametrům očekávali od telefonu alespoň o deset bodů lepší výsledek.

fototest tabulka

Samsung Galaxy S21 Ultra nakonec absolvoval u DxOmark fototest se ziskem 121 bodů. Skóre je složeno z hodnocení 128 bodů za focení, 76 bodů za zoomování a 98 bodů za natáčení videí. Výsledek mobil v žebříčku tohoto serveru aktuálně bodově řadí přesně mezi iPhone 12 a Samsung Galaxy Note 20 či Google Pixel 5. Ostatní mobily s podobným skóre procházely ještě starým typem testování.

Překvapil vás tento výsledek? Kam byste mobil pocitově zařadili?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)