Samsung Galaxy S11 má nabídnout 108MPx fotoaparát a 5x optický zoom

Samsung Galaxy S11

Připadá vám, že se současná generace vlajkové řady smartphonů jihokorejského Samsungu na trhu ještě ani nestačila pořádně ohřát? Opak je pravdou, telefony Galaxy S10 jsou na trhu již přes půl roku a tak pomalu ale jistě nastává čas na kolotoč spekulací okolo nástupnického modelu Samsung Galaxy S11. První zvěsti z důvěryhodnějších zdrojů se týkají použitého fotoaparátu a zní více než zajímavě. Posuďte sami.

Samsung Galaxy S11 dožene Huawei a nabídne periskopový zoom

První zvěst se týká primárního fotoaparátu. Ten má využívat nový senzor s rozlišením 108 MPx – pravděpodobně se bude slučovat 9 pixelů do jednoho a fotoaparát tak bude produkovat 12MPx výsledné snímky. Velmi zajímavě však zní informace o údajném nasazení periskopového fotoaparátu, který má telefonu poskytnout až pětinásobné optické přiblížení. Samsung by tak dohnal Huawei či Oppo, kteří 5x optický zoom ve svých telefonech již nabízí.

Samsung Galaxy S11 periskop

Přítomnost 5x optického zoomu na Galaxy S11 by nebylo velkým překvapením už z toho důvodu, že Samsung oznámil sériovou výrobu potřebného periskopového modulu již v květnu tohoto roku. Vedle zmíněného pětinásobného přiblížení pak modul s výškou pouhých 5 mm nabídne také optickou stabilizaci obrazu. Jak celý systém funguje si můžete prohlédnout ve videu přímo od Samsungu.

카메라모듈이 누웠다? 폴디드 줌 실체 공개/相机模块躺下了?揭开折叠变焦的面纱 [삼성전기 Everywhere #9] [ENG/CN SUB]

카메라모듈이 누웠다? 폴디드 줌 실체 공개/相机模块躺下了?揭开折叠变焦的面纱 [삼성전기 Everywhere #9] [ENG/CN SUB]

Poslední spekulace také naznačují, že Samsung Galaxy S11 se bude chlubit čtveřicí fotoaparátů na zádech. Sestava by to přitom měla být velmi podobná, jako u letošního Galaxy Note 10+. Vedle primárního fotoaparátu a fotoaparátu s pětinásobným zoomem bychom se tak mohli dočkat opět superširokoúhlého fotoaparátu a pro řadu Galaxy S premiérově 3D ToF kamerky.

Využijete v telefonu víc optický zoom nebo superširokoúhlý záběr?

 

Zdroj: AndroidCentral.com

 

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)