Samsung Galaxy S11 údajně nabídne záznam videa v 8K rozlišení

galaxy s11 8k záznam videa

Poslední dobou se okolo Samsungu Galaxy S11 spekuluje opravdu hodně. Informovali jsme vás o možném holografickém zobrazovači, 108 megapixelovém fotoaparátu či variantách, ve kterých telefon přijde. Nově však unikají informace o tom, že by měla nová vlajková loď od Samsungu disponovat snímačem, který je schopen natočit až 8K video.

galaxy s11 8k video

Aplikace Fotoaparát v One UI 2.0 obsahuje totiž kódy, které potvrzují nejen 108 megapixelový fotoaparát, ale také natáčení videa v 8K rozlišení. Za to bude novinka vděčit hlavně novým čipsetům Exynos 990. Nový Exynos 990 má být až o 20 % rychlejší a úspornější, než jeho předchůdci Exynos 9820 a Exynos 9825. Disponuje hned osmi jádry, přičemž nabídne dvě extrémně výkonná jádra Cortex A76, čtyři úsporná jádra Cortex-A55 a dvě vlastní jádra Exynos M5.

Kromě toho se však dočkáme zajímavých novinek, které bude umět nativní aplikace. Režim Single Take Photo zajistí několik fotografií či kratších videí, které zajistí daný moment. Funkce Night Hyperlapse bude údajně umět velmi dobrou digitální stabilizaci videa za zhoršených světelných podmínek a funkce Directors View umožní natáčet či fotit s více snímači současně.

Těšíte se na Galaxy S11 a 8K video?

Zdroj: hothardware.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)