Samsung už prý testuje Android 11. Konkrétně v modelu Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus Android 11 GeekBench test

Je to jen pár dní, co Google vypustil do světa náhled nového Androidu 11 pro vývojáře (tzv. Developer Preview) a Samsung už podle všeho nový systém začal testovat ve svých zařízeních. Evidentně tedy nehodlá na nic čekat a okamžitě se pustil do příprav zavedení nového OS do svých přístrojů. Jak se na to přišlo? V zápisu analytického nástroji GeekBench se objevil test telefonu Samsung Galaxy S10 Plus a u něj označení Android R, které je synonymem pro verzi 11. Telefon byl v údajném benchmarku (nikdy není vyloučeno, že jde o podvrh) k vidění pod označením SM-G975F. I když evidence nenaznačuje nic dalšího významného, jde o důkaz, že jihokorejská firma už se chystá na přechod na novější systém.

Samsung Galaxy S10 plus Android 11 GeekBench test

Vzhledem k tak rychlému zájmu o nový operační systém se dá předpokládat, že na něj Samsung začne nejvýznamnější telefony aktualizovat velmi brzy po jeho oficiálním vydání. K tomu by mělo dojít někdy v srpnu. Jihokorejská firma by tedy měla své vlajkové přístroje updatovat ještě na podzim či v zimě letošního roku. Mezi prvními přístroji budou pochopitelně nejmodernější modely z řady Galaxy S20. Zmiňovaný test pak napovídá, že se v jedné z prvních vln asi dočká systému Android 11 i Samsung Galaxy S10 Plus. Každopádně nadále platí slib korejského výrobce, že každý nový telefon bude mít přístup k minimálně dvěma systémovým updatům. Pokud jste tedy koupili telefon Samsung se systémem Pie (9), jedenácté verze Androidu byste se měli dočkat. Zatím se můžete podívat, co o ní aktuálně víme.

Kdy myslíte, že se objeví betaverze Androidu 11 v Samsung telefonech?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)