Samsung překvapil a ukázal chytrý prsten Galaxy Ring. Co o něm víme?

samsung galaxy ring
  • Samsung nám v San José ukázal telefony řady Galaxy S24
  • Mimo ní nás však na konci akce nalákal na prsten Galaxy Ring
  • Půjde prý o „výkonné a dostupné zařízení pro monitoring zdraví“

Včerejší tisková konference Galaxy Unpacked v San José se pochopitelně točila především okolo řady Galaxy S24. Na konci této události však jihokorejská firma překvapivě nalákala i na chytrý prsten, o němž se spekuluje už delší dobu. Letos se tedy k výrobcům jako je Oura, Ultrahuman a nově třeba Amazfit, připojí i Samsung. A klidně bych se nebál říci, že tento stále populárnější gadget představí letos i další společnosti. Prsten není na výrobu zdaleka tak nákladný jako třeba mobilní telefony, marže bude mnohem vyšší.

Co zatím víme o prstenu od Samsungu? Především název. Dlouho se spekulovalo nad tím, zda se bude novinka označovat jako „Galaxy Ring“ nebo „Samsung Curio“, ale nakonec nepřekvapivě vyhrála první možnost. Je potřeba říci, že společnost prsten Galaxy Ring nepředstavila plnohodnotně. Jen nás na něj na konci akce nalákala a sdělila, že půjde o výkonné a zároveň dostupné zařízení pro monitoring zdraví.

samsung galaxy ring

To je hodně obecné tvrzení. Z dřívějších patentů však víme, že si Samsung zaregistroval prsten, který bude umět monitorovat EKG, ale zároveň poslouží i pro ovládání chytré domácnosti. Registrace patentu ale ještě nic neznamená, vše může být nakonec jinak a tyto vychytávky si může společnost schovávat například pro druhou generaci, případně nějaký „Pro“ model.

U tohoto konkrétního produktu bude cena klíčová a jsem na ní velice zvědav. Vlastně mě zajímá snad nejvíce ze všech produktů, které mají být letos představené. Považuji za vysoce nepravděpodobné, že bude prsten od Samsungu, celosvětového lovebrandu, levnější než například Oura Ring (nejlevnější verze se dá pořídit za něco málo přes 8 tisíc korun). Na druhou stranu – dávalo by z hlediska marketingu a celé finanční strategie smysl mít dražší chytrý prsten než chytré hodinky? Strašně moc otázek a téměř žádná odpověď. Tu bychom snad měli dostat ještě letos, jako nejpravděpodobnější datum vidím srpen, kdy Samsung každoročně uvádí ohebné telefony právě vedle hodinek Galaxy Watch.

Jak se těšíte na chytrý prsten od Samsungu?

Zdroj: Unpacked

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)