TOPlist

Tvrdá rána pro fanoušky Samsungu! Prsten Galaxy Ring má být drahý a pro některé funkce může vyžadovat předplatné

Samsung Galaxy Ring
  • První chytrý prsten od Samsungu má vyjít letos v létě
  • Zvaný Galaxy Ring, podle nedávných úniků bude pořádně drahý
  • Po vzoru výrobce Oura pak může některé funkce zamknout za paywall

Začátkem letošního roku Samsung poprvé nalákal na chytrý prsten Galaxy Ring, o měsíc později jej dokonce vystavoval naživo v Barceloně na veletrhu MWC 2024, kde byl ale pouze umístěn za sklem a vyzkoušet jste si ho nemohli. Oficiálního uvedení na trh bychom se konečně měli dočkat až během letního Galaxy Unpacked. Přestože se na prsten opravdu těšíme, poslední zprávy nás trochu děsí.

Zdá se, že Samsung Galaxy Ring nebude vůbec levným kouskem elektroniky. Jak na sociální síti X uvedl známý leaker Yogesh Brar, ve Spojených státech bude mít cenu nastavenou v rozmezí 300–350 dolarů, v přepočtu by tedy měl stát něco mezi 6 850 Kč a 8 000 Kč bez daně.

Mráz po zádech nám také naskakuje v souvislosti s dalšími informacemi, které od leakera obdržel server Android Authority. Dle něj by Galaxy Ring mohl dorazit s předplatným, které by dost pravděpodobně zamknulo některé z funkcí prstenu podobným způsobem, jako to dělá Oura. Tarif bude údajně stát méně než 10 dolarů (230 Kč) měsíčně.

Pokud si někdo myslel, že Galaxy Ring od Samsungu na tom bude cenově lépe než Oura Ring, se tedy pravděpodobně mýlil. Třetí generace konkurenčního prstenu totiž začíná na 329 dolarech (7 500 Kč), předplatné pro něj pak vychází na 5,99 eura (150 Kč) měsíčně včetně DPH.

Dočká se Samsung Galaxy Ring úspěchu?

Zdroje: X, Android Authority, Oura (1, 2)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)