Samsung chystá pro Čínu Galaxy Note 7 se 6 GB RAM a 128GB úložištěm

galaxy_note_7_128

Samsung Galaxy Note 7, který byl představen na začátku srpna (psali jsme zde), je nesporně jedním z nejlépe vybavených telefonů současnosti. Kromě osmijádrového procesoru s rychlostí až 2,3 GHz může zaujmout třeba 4 GB operační paměti, 64GB úložištěm. Prakticky od představení však kolovaly zvěsti, že na trh půjde ještě jedna – výrazně “našlapanější” varianta.

U nás se Galaxy Note 7 prodává se 64 GB paměti a 4 GB RAM U nás se Galaxy Note 7 prodává se 64 GB paměti a 4 GB RAM

Když více znamená lépe

Informace byla později potvrzena přímo z oficiálních míst. Šéf mobilní divize Samsungu Koh Dong-jin potvrdil existenci Samsungu Galaxy Note 7, která se od té základní liší ve dvou atributech. Tím prvním je velikost operační paměti (má 6 GB namísto 4 GB), druhým kapacita interního úložiště (128 GB proti běžným 64 GB). Jestliže jste se právě začali těšit na to, jak si tuhle “brutální bestii” pořídíte, budeme vás muset zklamat. Má být totiž určená jen pro čínský trh a není pravděpodobné, že by se mohla dostat do dalších zemí.

Typickým prvkem tohoto telefonu je stylus SPen Typickým prvkem tohoto telefonu je stylus SPen

4 GB operační paměti by měly být dostatečné i pro nejnáročnější uživatele. Přesto mnozí “méně značkoví” výrobci, jako LeEco, Vivo či OnePlus, nabízejí ve svých vlajkových lodích konfiguraci 6 GB RAM a 128 GB paměti. Samsung tedy připravil verzi se 6 GB operační paměti jen pro trh, kde by menší velikost ve srovnání s konkurencí viditelně zaostávala. Zákazníci z ostatních zemí se však (nutno dodat, že právem) mohou cítit zklamáni.

128 GB paměti a 64 GB RAM pro boj s čínskými soupeři 128 GB paměti a 64 GB RAM pro boj s čínskými soupeři

V Číně je silná konkurence, Galaxy Note 7 musel posílit

Verzi se 6 GB RAM a 128 GB interní paměti původně odhalily výpisy z certifikačního úřadu TENAA a benchmarku GeekBench, které se objevily krátce po oficiálním představení. Jihokorejský výrobce se však k této informaci poměrně dlouho nijak nevyjádřil. Teprve později Koh Dong-jin uvedl v rozhovoru pro The Korea Herald, že tato varianta existuje a bude určena pro Čínu, “protože čínské firmy staví agresivní marketing na pamětech s vysokou kapacitou.”

Samsung musí obhájit svou pozici Samsung musí obhájit svou pozici

Ačkoli se tedy na první pohled může zdát rozhodnutí o uvedení samostatné verze jen pro jeden trh jako poněkud zvláštní, má svou logiku. Protože čínské značky nabízejí smartphony s větší RAM a úložištěm, Samsung cítí tlak. Aby udržel krok ve válce technických specifikací a podpořil svou pověst výrobce výkonných telefonů, musí být konkurenceschopný.

Co říkáte na to, že na našem trhu nebude tato verze dostupná? Pokud by byla, měli byste o ni zájem i v případě, že by byla citelně dražší? Jaká operační paměť je podle vás dostatečná pro plynulý běh systému a aplikací? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)