Samsung Galaxy Note 10 bez hardwarových tlačítek? Naznačují to první spekulace

samsung galaxy note 10 spekulace

Po vydání telefonu Samsung Galaxy S10 se již postupně technologický svět začíná zaměřovat na Samsung Galaxy Note 10. Korejská společnost je jedna z mála, která u prémiových telefonů ponechává 3,5mm audio konektor. Brzy se ale může stát, že se zbaví jiné důležité části. A to hardwarových tlačítek. Alespoň o tom hovoří první spekulace přímo z Jižní Koreje.

Samsung Galaxy Note 10 má být beztlačítkový telefon

Spekulace pochází z korejského serveru ETNews. Citují několik anonymních zdrojů, že Samsung hledal dodavatele modulů pro snímání tlaku, který by rozpoznal, jak moc uživatel na rám telefonu tlačí. Je to v podstatě něco, co můžeme vidět u telefonu HTC U12+, kde už nejsou tlačítka, ale vše obstarává mačkatelný rám.

HTC U12+ tlačítka

Někdo by v tom mohl vidět plus, protože by zmizelo i Bixby tlačítko. I když pravděpodobně by se jen přesunulo do rámu a stále by možnost rychlého spuštění Bixby asistenta existovala. Samotný mačkatelný rám není rozhodně špatnou funkcí, na starších HTC U11 anebo Pixel telefonech fungují skvěle. Jakmile ale má simulovat několik tlačítek, tak už to není tak dobré. Alespoň z toho, co jsme mohli zažít u HTC U12+.

Jak moc pravdivé jsou tyto spekulace, se dozvíme již za pár týdnů. Server ETNews totiž prozradil, že Samsung Galaxy A90, což je nejvybavenější telefon z řady Galaxy A nebude mít rovněž tlačítka. Tento telefon by se měl představit během dubna. To by zároveň i zapadalo do nové strategie Samsungu, kdy některé nové funkce nejprve odhalí u telefonů střední třídy a až poté je implementují do prémiových telefonů.

Je to podle vás dobrý nápad? Chtěli byste Galaxy Note 10 bez tlačítek?

Zdroj: androidpolice.com, etnews.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)