Samsung představil levný telefon s obří baterií, 120Hz displejem a pětiletou podporou

galaxy m34
  • Samsung Galaxy M34 láká na obří baterii
  • Zaujme ale také 120Hz displejem a dlouhou podporou
  • Cena přitom zůstala překvapivě nízko

Společnost Samsung právě představila model Galaxy M34, který se designově podobá již existujícímu Galaxy A34, jiný je především pod kapotou a oslovuje uživatele, kteří prahnou po velké baterii, kvalitním displeji a dlouhé podpoře za nízkou cenu.

Přední stranu telefonu pokrývá 6,5palcový Super AMOLED displej s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí. Nechybí funkce Always-On a pokrývá jej ochranné sklo Gorilla Glass 5. Narušuje jej kapkovitý výřez s 13Mpx selfie kamerkou, na zádech se nachází tři snímače v čele s hlavním 50Mpx objektivem s optickou stabilizací. Doplňuje jej 8Mpx ultraširoký fotoaparát a 2Mpx makro kamerka.

Pod kapotou tiká čipset Exynos 1280, který se nachází třeba také v Galaxy A53, sekunduje mu 6/8 GB RAM a 128GB úložiště, jejich typ však jihokorejský výrobce neuvedl. Zajímavá je kapacita baterie. Ta činí totiž hned 6000 mAh a podporuje 25W nabíjení. Počítat můžeme samozřejmě také s Androidem 13, přičemž Samsung přislíbil 4 roky hlavních aktualizací a 5 let těch bezpečnostních, což je (nejen) na danou třídu neobvykle dlouhá doba. Základní varianta vychází v přepočtu asi na 4 500 korun bez daně. V tuto chvíli však není jasné, zda se bude prodávat i v Česku.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na poměr cena/výbava u Galaxy M34?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)