Samsung Galaxy F42 5G je nová střední třída s 90Hz displejem

nový samsung střední třída

Samsung před nějakým časem představil v Jižní Koreji telefon Galaxy Wide5 a nyní se tento telefon dostává také do Indie (a brzy zřejmě také do ostatních zemí) pod názvem Samsung Galaxy F42 5G. Jde o telefon střední třídy, který potěší rychlým displejem nebo solidní hardwarovou výbavou, zejména oproti modelu Galaxy A22.

Samsung Galaxy F42 5G představen

Přední stranu pokrývá 6,6″ LCD panel s Full HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej kapkovitý výřez, kde se ukrývá 8MPx selfie kamerka, na zadní straně se pak nachází další tři fotoaparáty. Ten hlavní disponuje rozlišením 64MPx, dále je zde 5MPx ultraširoký a 2MPx hloubkový snímač.

Pod kapotou nám tiká osmijádrový čipset MediaTek Dimensity 700, který nalezneme v mnoha dalších telefonech střední třídy jako je třeba realme 8 5G nebo Xiaomi Redmi Note 10 5G. Doplňuje jej 6 či 8 GB operační paměti RAM a 128GB úložiště s tím, že je možné jej rozšířit pomocí microSD karty. O výdrž se pak stará 5 000mAh baterie s podporou 15W nabíjení. Za základní variantu zaplatíme 22 999 INR, což je asi 6 700 korun. To, zda se telefon objeví i v Evropě není v tuto chvíli jasné.

Jak se vám telefon zamlouvá?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)