TOPlist

Samsung Galaxy F (S5 Prime): další „živé“ fotografie očekávané novinky

samsung_galaxy_f_ico

Naposledy ve čtvrtek jsme na našem portále prezentovali render očekávané „prémiové“ verze stávající vlajkové lodi Galaxy S5 (viz aktualita Samsung Galaxy F (S5 Prime): obrázek ukazuje kovové tělo. Přijde v září?), která by podle zvěstí mohla mít kovové tělo. Včera se na serveru Phone Arena objevily další fotografie budoucího chytrého telefonu nejvýznamnějšího jihokorejského výrobce. Na snímcích lze vidět nespornou podobnost s phabletem Galaxy Note 3, nicméně z hlediska výbavy a cílové skupiny se má jednat o podstatně jiné zařízení.

Údajný render telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime) Údajný render telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime)

Aktuální obrázky patří k těm kvalitnějším a Samsung Galaxy F (známý též jako Samsung Galaxy S5 Prime) je na nich poměrně zřetelně vidět z obou stran. Nutno ocenit práci designérů, kteří připravili telefon s velmi tenkým rámečkem kolem displeje. Zajímavé je také odlišné zaoblení horní a spodní hrany zařízení.

Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime) Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime)

Asi nejdůležitějším prvkem, kolem kterého koluje nejvíce spekulací, je zadní kryt telefonu. Na obrázcích působí kovovým vzhledem, nicméně v tuto chvíli nikdo nemůže jednoznačně potvrdit, zda se jedná o broušený kov, nebo jeho plastovou imitaci.

Další nejasnosti vyvstávají kolem názvu – média často používají označení „Galaxy S5 Prime“, nicméně na uniklém snímku přední strany je vyfocena zaváděcí obrazovka, na které je jednoznačně nápis Samsung Galaxy F.

Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime) Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime)

Část zdrojů tvrdí, že Samsung Galaxy F (S5 Prime) bude představen již tento čtvrtek spolu se dvěma tablety řady Galaxy Tab S, většina se ale shoduje, že oficiální prezentace proběhne až v září. Telefon by měl pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 805, který bude mít k dispozici 3 GB operační paměti. Fotoaparát bude pořizovat snímky v rozlišení 16 Mpx a měl by disponovat optickou stabilizací obrazu. K zobrazování a ovládání poslouží displej s úhlopříčkou 5,3″ a rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů. Telefon bude odolný proti prachu a vodě dle certifikace IP67.

Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime) Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy F (Galaxy S5 Prime)

Zdroje: Galaxy Droid, Hi-Tech, Mobil Telefon, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)