Samsung představil základní Galaxy Chromebook Go s podporou LTE

levný chromebook os

Společnost Samsung dnes tak trochu potichu představil laptop Galaxy Chromebook Go. Jde o poměrně základní počítač, který vás parametry určitě neoslní a nepotěší ani fakt, že jihokorejský gigant dosud nezveřejnil informace o cenách. Dá se ale čekat, že nebude nijak vysoká. Pojďme si jej tedy společně představit.

Samsung Galaxy Chromebook Go představen

Jak jsme již řekli, jedná se o základní notebook, jehož dominantou je 14″ TFT displej s rozlišením 1366 x 768 pixelů. Pro konferenční hovory pak poslouží 720p kamerka. Zajímavostí tohoto modelu je, že podporuje LTE připojení, takže můžete zůstat online i na cestách. Pod kapotou mu pak tiká dvoujádrový procesor Intel Celeron N4500 s grafickým čipem Intel UHD. Na výběr je pak buď ze 4 či 8 GB LPDDR4X RAM a 32/64/128 GB úložiště typu eMMC.

Laptop váží 1,45 kg a nechybí mu podsvícená klávesnice, 2x USB-C, 1x USB 3.2 nebo třeba audio jack. Pokud byste si chtěli úložiště rozšířit, je možné tak učinit pomocí slotu na microSD. O výdrž se pak stará 42,3 Wh baterie, která podporuje 45 W nabíjení.

Jak se vám líbí nový Chromebook Go?

Zdroj: samsungmobilepress.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek