Samsung Galaxy Buds recenze: Perfektní bezdrátová sluchátka s asistentem, která si nabijete z telefonu

samsung galaxy buds recenze

Samsung Galaxy Buds jsou nová bezdrátová sluchátka, která již nejsou tolik zaměřena na sportovce, jako jsme to mohli vidět v předchozím roce u sluchátek Gear IconX. Samsung se více zaměřuje na styl a funkce pro každodenní použití. Dalo by se i říct, že se jedná o odpověď Samsungu na Apple Airpods. Nová sluchátka jsme několik týdnů testovali. Pojďme se v recenzi podívat na to, co se nám líbilo, a co naopak ne.

Recenze Samsung Galaxy Buds

Obsah balení Samsung Galaxy Buds

V malé papírové krabičce se nenachází nic překvapivého. Samozřejmě je to jeden pár sluchátek, které jsou v plastovém pouzdře. To slouží i jako nabíjecí stanice. Dále to jsou náhradní špunty, aby tak sluchátka padla do každého ucha. Nechybí ani USB-C kabel pro nabíjení, pokud nechcete nebo nemůžete využívat bezdrátové nabíjení a samozřejmě manuály.

samsung galaxy buds obsah balení

Design a kvalita zpracování sluchátek Galaxy Buds

Jak už jsme psali výše, pouzdro je vyrobeno z plastu, stejně jako samostatná sluchátka. Zároveň jsou i díky tomu až překvapivě lehká. Jedno sluchátko váží 5,6 gramů, pouzdro pak 39,6 gramů. Po designové stránce vychází z předchozích Samsung Gear IconX, připomínají oblázek, který přesně padne do ucha. Nejedná se tak o design podobný Airpods, který připomíná klasická sluchátka s ustřihnutým kabelem.

Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds 🎧 Recenze

Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds 🎧 Recenze

K dispozici jsou v černé, bílé a žluté barvě. Na testované bílé verzi si můžete všimnout perleťové barvy, kdy se různě mění bílá pod světlem. Podobně jako u bílé varianty Galaxy S10. K samotnému zpracování sluchátek nemáme žádnou výtku. Nošení sluchátek je pohodlné, k výběru jsou tři různé velikosti špuntů.

samsung galaxy buds barevne varianty

Srovnávali jsme je s předchozími Samsung Gear IconX (recenze), které nám v uchu zcela dobře neseděly kvůli větší velikosti a brzy začaly tlačit v uchu. Pokud máte v plánu sluchátka používat při aktivitách, sportování, fitness apod., tak se určitě hodí ke sluchátkům přidat gumičky, které zajišťují to, aby při častých pohybech držela v uchu. Pak nebudete mít problém, ani když se zpotíte. Rozhodně bychom se nebáli je používat pro sport. Splňují certifikaci IPX2.

A podobně jako sluchátka, i samotné pouzdro je oproti modelu z minulého roku menší. Pokud tedy máte menší kapsy, tak se to určitě hodí. Kvalita zpracování pouzdra je rovněž na vysoké úrovní. Sluchátka drží pomocí magnetu, takže se nestává, že by vypadla, nebo že byste je špatně umístili. Všimnout si můžete notifikačních diod, které určují, jak je na tom baterie. Z venku je dioda pro samotný obal, po otevření jek dioda pro sluchátka. Nemusíte tak pokaždé sledovat baterii v mobilní aplikaci.

Samsung Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds

1.0
 • Konektivita Bluetooth 5.0
 • Hmotnost 5,6 g
 • Představení na trh 2019
 • Rozmery 17,5 x 19,2 x 22,3 mm
 • Baterie 58 mAh

Samsung Galaxy Buds podporují Bixby asistenta i dotykové ovládání

Ovládání těchto sluchátek probíhá pomocí touchpadu, který je na obou sluchátkách. Krátkým stisknutím se aktivují klasické prvky jako přehrát/pozastavit či přijmout hovor. Pokud stisknete touchpad dvakrát, tak se přeskočí na další písničku a po třech stisknutích se vrátíte o píseň zpátky. Poslední gesto je podržení prstu na tlačítku. Zde si můžete pomocí aplikace namapovat různé funkce jako je zvýšení/snížení hlasitosti, hlasový příkaz, nebo zapnutí okolních zvuků.

samsung galaxy buds ovladani sluchatek

Menším zklamáním bylo to, že se již nedostalo na gesta potáhnutí směrem nahoru či dolů. Po poslední aktualizaci sluchátek můžete využívat asistenta Bixby, takže dotykové ovládání můžete vypustit. Kromě základních příkazů, se dostalo i na příkazy ohledně zbývající baterie, vybrat si ekvalizér anebo zamknout ovládání dotykem. Menší mínus je v tom, že hlasové ovládání přes Bixby asistenta funguje prozatím pouze v angličtině nebo korejštině.

Parametry sluchátek Samsung Galaxy Buds

 • Velikost: Sluchátko: 17,5 x 19,2 x 22,3 mm / Pouzdro: 38,8 x 70 x 26,5 mm
 • Hmotnost: Sluchátko: 5,6 g jedno sluchátko / Pouzdro: 39,6 g
 • Konektivita: Bluetooth 5.0
 • Senzory: Akcelerometr, senzor přiblížení, Hallův senzor, senzor dotyku, detekce vložení či vyjmutí z ucha
 • Baterie: Sluchátko: 58 mAh / Nabíjecí pouzdro: 252 mAh
 • USB: Typ C
 • Audio kodek: SBC, AAC, Scalable (proprietární kodek společnosti Samsung)
samsung galaxy buds propojeni s telefonem

S telefonem se sluchátka propojují pomocí Bluetooth 5.0. A to bez větších problémů. K dispozici je i aplikace Galaxy Wearable, která funkčnost sluchátek posunuje o úroveň výše. V první řadě si můžete nastavit ekvalizér, dále se dá aktivovat funkce Enhanced Ambient Sound. Další využití je při nastavení gest. Pokud by se náhodou stalo, že byste sluchátka ztratili, můžete zapnout režim hledání, kdy sluchátka začnou pípat, abyste je mohli lépe lokalizovat.

Jak jsou na tom Samsung Galaxy Buds po zvukové stránce?

S kvalitou zvuku u těchto sluchátek pomáhá společnost AKG. Mají i několik zajímavých funkcí. Jednou z nich je Enhanced Ambient Sound. Díky ní uslyšíte zřetelně okolí, aniž byste museli sundávat sluchátka z uší. To se hodí například při sportování, ale i při poslechu hudby nebo telefonování, kdy stále můžete udržovat sluchový kontakt s okolím. Mají poměrně značné množství senzorů. Od akcelerometru, senzoru přiblížení přes Hallův senzor, senzor dotyku až po senzor detekce vložení či vyjmutí z ucha.

jak hraji samsung galaxy buds

Po zvukové stránce nás překvapilo to, jak dobře hrají. Zvuk je čistý a vyrovnaný. Nepřevažují basy, jako jsme zvyklí například u Sony sluchátek, ale skvěle slyšíte výšky i středy, které jsou hodně detailní. Pokud byste chtěli více basů, tak je možnost nastavit ekvalizér Bass Boost, který je vám dodá. Právě díky ekvalizéru si do značné míry můžete upravit to, jak budou sluchátka znít. Jednu výtku máme k tomu, že Galaxy Buds nepodporují kodek aptX, vystačit si musíte s kodeky SBC, AAC a Scalable.

Kde nás sluchátka také moc nepotěšila, je kvalita mikrofonů. V každém sluchátku je jeden vestavěný a jeden vnější. Celkově tak v Galaxy Buds nalezneme čtyři mikrofony. Bohužel ale kvalita není moc dobrá, jak si můžete ostatně sami poslechnout v naší videorecenzi výše, kde se mikrofonům věnujeme.

Sluchátka výdrží na jedno nabití nadprůměrnou dobu

Galaxy Buds mají kapacitu baterie 58 mAh. Samsung při představení sliboval na jedno nabití výdrž až 6 hodin. Během testování jsme se k tomuto číslu nedostali, nicméně i tak Samsung Galaxy Buds překonají ve výdrži hodně konkurence. Dostávali jsme se na zhruba 4/5 hodin, na údajných šest hodin by se pravděpodobně dalo dostat, pokud byste poslouchali při nižších hlasitostech. A pokud by vám přeci jen došla energie, tak sluchátka podporují rychlé nabíjení. Na hodinu a půl používání stačí nabíjení 15 minut.

samsung galaxy s10 samsung galaxy buds nabijeni

Samotné pouzdro má kapacitu baterie 252 mAh a podle Samsungu nabídne dalších 7 hodin přehrávání. A to i odpovídá v reálném testování. To není zrovna mnoho, u konkurence můžete vidět pouzdra, která dobijí sluchátka i několikrát. Speciální funkcí pouzdra je podpora bezdrátového nabíjení. Můžete je tak nabíjet s klasickými Qi nabíječkami anebo třeba přes telefon, který podporuje reverzní nabíjení jako je Galaxy S10, Huawei Mate 20 Pro či Huawei P30 Pro. Pouzdro se dobíjí i klasicky přes USB-C kabel.

samsung galaxy buds bezdratove nabijeni

Cena a dostupnost Samsung Galaxy Buds

Sluchátka už se prodávají v České republice. A to ve třech barevných kombinacích – černé, bílé a žluté. Cena sluchátek je 3 999 Kč. Zde ale máme jeden tip. A to podívat se po bazarech, kde se nachází stále ještě poměrně velké množství nových sluchátek k prodeji za atraktivní cenu. Sluchátka byla totiž zdarma k předobjednávkám Galaxy S10 a hodně lidí se jich zbavuje.

samsung galaxy buds cena dostupnost barvy

Závěr recenze Samsung Galaxy Buds

Sluchátka Samsung Galaxy Buds můžeme určitě doporučit. Cena není malá, ale zároveň ani ne příliš vysoká, pokud to máme srovnat s konkurencí. Mezi výhody rozhodně zařazujeme kvalitu zvuku, kdy Galaxy Buds patří k tomu lepšímu mezi bezdrátovými sluchátky. Dále nás potěšila výdrž samotných sluchátek. Hodně návykové je bezdrátové nabíjení. Potěší možnost hlasového ovládání i to, že jsou komfortní a velmi dobře pasují v uchu.

Mezi mínusy musíme zařadit trošku horší mikrofon, kde i model z minulého roku dopadl lépe. Dále je to pak baterie v samotném pouzdru, se kterou sluchátka dobijete do plna pouze jedenkrát a pak je musíte nabít. U nové generace bychom rovněž rádi viděli podporu kodeku aptX.

Klady

+ Kvalitní zvuk
+ Malé rozměry
+ Bezdrátové nabíjení
+ Slušná výdrž na jedno nabití
+ Podpora hlasového ovládání

Zápory

– Horší kvalita mikrofonu
– Nízká kapacita baterie u krabičky
– Absence kodeku aptX

Za zapůjčení děkujeme společnosti Samsung.

Jak se vám líbí sluchátka Samsung Galaxy Buds?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)