TOPlist

Nečekaný přírůstek? Samsung představí levnější laptop s AMOLED panelem a dostatečným výkonem

Galaxy Book 3

Pokud jste posledních pár dní nestrávili v jeskyni, asi víte, že už tuto středu, 1. února Samsung uskuteční velkou tiskovou konferenci, na které dojde na představení hromady produktů, samozřejmě v čele s řadou Galaxy S23. Mimo ní budou představeny také nové laptopy řady Galaxy Book3 a vypadá to, že bude mít ještě jednoho nečekaného člena.

Samsung Galaxy Book 3 Pro SE nabídne 15,6palcový AMOLED panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Bude mít tedy o něco nižší rozlišení, zbylé modely. Výkon má pak obstarat procesor Intel Core i5-1340P v kombinaci s 16 GB LPPDR5 RAM a 256GB NMVe SSD diskem. Podle spekulací má být k dostání pouze tato varianta a SE model nebude možné objednat s procesorem Intel Core i7, což by dávalo logiku, alespoň z hlediska cen.

samsung galaxy book 3 pro se

Psavce potěší přítomnost plnohodnotné klávesnice, jak můžeme vidět na renderů výše. Co se týče portové výbavy, za zmínku stojí USB-C, HDMI a Thunderbolt 4. Chybět nebude ani čtečka oitsků prstů. Zatím není jasné, kolik si jihokorejská firma za takové zařízení bude účtovat, ale odhadujeme, že by mohlo být značně levnější, než zbylé modely z řady. Otázkou je však dostupnost. Samsung totiž v Česku své laptopy bohužel neprodává.

Koupili byste si takto vybavený laptop?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)