Samsung Galaxy A90 se blíží. Nabídne brutální výkon a 5G

samsung galaxy a90 5g snapdragon 855

Nejvýkonnější čipset Snapdragon 855 od Qualcommu je aktuálně tím nejvýkonnějším, který můžete v mobilu mít. Tiká zejména ve vlajkových lodích předních výrobců. Zmínit můžeme Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy Note 10, Xiaomi Mi 9, LG V8 nebo Sony Xperia 1. Dnes ovšem prosákly na povrch zprávy, že by jím mohl být vybaven také nový Samsung Galaxy A90.

Spekulace o nasazení Snapdragonu 855 do tohoto telefonu se poprvé vyrojily už v červnu, kdy s ní přišel známý leaker OnLeaks. Nové benchmarky tuto spekulaci pouze potvrdili a čipsetu se tak v novém Galaxy A90 skutečně dočkáme. Mobil byl testován pod názvem Samsung SM-A908N, běžel na nejnovějším systému Android 9.0 Pie a byl osazen 6 GB RAM. Získal úctyhodné skóre 3 458 bodů ve výkonu na jedno jádro a 10 852 bodů v testu všech jader. Skóre tak přibližně odpovídá ostatním telefonům se Snapdragonem 855.

samsung galaxy a90 benchmark snapdragon 855

Tento konkrétní testovaný kousek je korejským modelem, což prozrazuje písmeno N na konci modelového označení. Samsung Galaxy A90 má dle OnLeaks nabídnout 6,7″ Infinity-U displej tipu AMOLED s Full HD+ rozlišením. O focení se má starat trojice zadních čoček s rozlišením 48, 12 a 5 megapixely. Spekulace o výsuvné selfie kamerce naopak OnLeaks vyvrátil. Telefon má dále nabídnout podporu 5G, přičemž se připravuje také levnější 4G varianta. Přibližná cena zatím není známá.

Přijde vám chystaný Samsung Galaxy A90 zajímavý?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)