Samsung Galaxy A9 Star představen: Velký AMOLED displej a netradiční procesor

Samsung-Galaxy-A9-Star-predstaveni

Samsung v Číně představil nový telefon Samsung Galaxy A9 Star, který se zařazuje do střední třídy. Nabízí trochu odlišné parametry a design, než jsme u telefonů Samsung Galaxy zvyklí. Pojďme si novinku představit blíže.

Samsung Galaxy A9 Star má FullHD+ displej a duální fotoaparát

Na přední straně tohoto telefonu můžeme najít 6,28″ velký FullHD+ Super AMOLED displej. Má minimální rámečky a chybí mu výřez v displeji. Samsung se tak tohoto trendu zatím vyhýbá. O výkon se trochu netradičně stará Snapdragon 660, který doplňuje 4GB RAM a 64GB vnitřní paměti. Rozšířit půjde i o microSD karty až do velikosti 256 GB.

samsung galaxy a9 star telefon

Na zadní straně si můžete všimnout odlišného designu, než můžeme znát ze Samsung telefonů. Duální fotoaparát je umístěn vertikálně a je na levé straně. Díky tomu se ale posunula čtečka otisků prstů více nahoru, takže by mělo být pohodlnější na ni dosáhnout. Fotoaparáty mají 16 a 24 MPx, světelnost je F/1,7. Na přední straně je 24 MPx selfie kamera.

Nechybí podpora dual sim, nebo Android 8 Oreo. Baterie pak má kapacitu 3 700 mAh. Dostupný bude prozatím v černé a bílé barvě. V tuto chvíli byl oznámen pro asijský trh a není jasné, jestli se objeví i v Evropě. Cena telefonu je pak 2 999 čínských juanů, to je v přepočtu 12 500 Kč s DPH. Kromě něj se odhalila i Lite verze, která je ale totožná jako Samsung Galaxy A6+.

Jak se vám líbí Samsung Galaxy A9 Star?

Zdroj: fonearena,com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)