Telefony Samsung Galaxy A6 a A6+ představeny: Infinity displej, duální fotoaparát a kov

samsung galaxy a6 predstaveni

Řada telefonů Samsung Galaxy A je známá tím, že nabízí podobný design a funkce jako vlajkové modely z řady Galaxy S. Samozřejmě i s horšími parametry, aby byla jejich cena nižší. Několik týdnů už se pak spekuluje nad telefony Samsung Galaxy A6 a A6+. Včera večer jsme se jich konečně dočkali, když se oba mobily objevily na oficiálních stránkách společnosti Samsung.

Telefony Samsung Galaxy A6 a A6+ se ukázaly na oficiálních stránkách společnosti

Oba telefony mají v podstatě stejný design, který se liší maximálně počtem fotoaparátů na zadní straně. Na přední straně najdeme Infinity displej s poměrem stran 18,5:9, výsledkem tak je užší panel s menšími rámečky. Základní model má 5,6″ velký displej s rozlišením 1480 x 720 pixelů, Plus verze má pak 6″ velký displej s rozlišením 2200 x 1080 pixelů.

telefony samsung galaxy a6 a6+

Oba pak mají čtečku otisků na zadní straně, odemykání pomocí obličeje a podporu Bixby asistenta. O výkon se stará “tajemný” čipset, podle dřívějších spekulací by ale mělo jít o Exynos 7870. Ten pak doplní 3 GB paměti RAM. Dále mají telefony 32GB vnitřní paměť, která jde rozšířit pomocí microSD karet. Baterie má u menšího modelu kapacitu 3 000 mAh, u větší Plus verze pak 3 500 mAh.

Poslední rozdíl je u fotoaparátů, kdy klasická verze má jeden 16 MPx fotoaparát a 16 MPx selfie kameru. Plus verze nabízí 16 a 5 MPx duální fotoaparát a 24 MPx selfie kameru. V České republice se začnou prodávat 18. května ve dvou variantách (Single SIM a Dual SIM) a třech barvách: fialové, zlaté a černé. Doporučená maloobchodní cena modelu Galaxy A6 je 7 999 Kč, u modelu A6+ pak 8 999 Kč.

Jak se vám líbí specifikace Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)