Telefon Samsung Galaxy A8: Jihokorejská žiletka s tloušťkou 5,9 mm

samsung galaxy A8

Honba výrobců za co možná nejtenčím smartphonem není v současnosti nic nového, útlé telefony s velkou úhlopříčkou jsou dnes prostě v módě a nic s tím nenadělají ani nářky části uživatelů, kteří by u svého telefonu bez rozmýšlení vyměnili 2 mm v pase za baterii s kapacitou o 1000 mAh vyšší. Jihokorejský Samsung má sice ve své nabídce řadu tenkých smartphonů, výrobě “žiletky” se svým logem se však poměrně vyhýbal, tedy až do teď. O příchodu chytrého telefonu Samsung Galaxy A8 a jeho parametrech se na internetu spekuluje již delší dobu, nyní však máme vedle prvních snímků tohoto nového zařízení k dispozici také parametry od certifikačních úřadů TENAA a FCC. Jak již příslušnost k řadě Galaxy A napovídá, i tentokrát máme tu čest se zařízením, jehož tělo je povětšinou tvořeno kovem, číslovka 8 pak naznačuje, že se bude jednat o jeden z nejvybavenějších modelů této řady.

Co se týče hardwarových specifikací, Galaxy A8 na tom skutečně nebude vůbec špatně. Předně zde máme 5,7″ Full HD SuperAMOLED displej, přičemž dozajista potěší také malé rámečky okolo něj. Výkon pak bude mít na starosti 64bit Snapdragon 615 se dvěma, různě taktovanými čtveřicemi jader Cortex-A53. Grafický výkon pak obstará Adreno 405. Operační paměť nabídne kapacitu 2 GB a interní úložiště zase 16 GB pro uživatelova data, rozšířitelných o paměťové karty microSD. Chybět pak nemůže ani LTE konektivita, momentálně sice neznáme konkrétní podporovaná pásma, ale nepředpokládáme, že by Samsung vynechal podporu často používaných evropských frekvencí. Přítomen bude také snímač otisků prstů zabudovaný v tlačítku pro návrat na domovskou obrazovku, podobně jako v případě vlajkových modelů Galaxy S6 a S6 EDGE. Hlavní fotoaparát na zádech nabídne až 16MPx fotografie, zatímco s přední kamerkou pořídíte maximálně 5MPx selfie. I přes nízkou tloušťku se výrobci povedlo do telefonu Samsung Galaxy A8 vměstnat baterii se snad dostatečnou kapacitou 3050 mAh. Příjemné překvapení pak představuje přítomnost Androidu ve verzi 5.1.1 Lollipop. Celkové rozměry telefonu činí 158 x 76,77 x 5,94 mm.

samsung galaxy a8 tenaa

Jak se vám Samsung Galaxy A8 líbí?

Zdroje: AndroidCentral.com, AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)