První střípky: Samsung Galaxy A55 překvapí grafikou od AMD

galaxy a54
  • Na internet prosakují první informace o Galaxy A55
  • Novinka by měla být vybavena Exynosem s grafickým čipem od AMD 
  • Počítá se prý také se shodným 50Mpx hlavním snímačem

Řada Galaxy A5x vždy patřila k nejprodávanějším mobilům v Evropě, přičemž letos se jihokorejský gigant rozhodl k několika inovacím. Máme zde 50Mpx snímač Sony IMX766, ale také nový design a na svou cenu špičkovou softwarovou podporu. Vše trochu sráží použitý čipset, kterým je Exynos 1380. Napraví Samsung své chyby? Na povrch vyplouvají první informace o Galaxy A55.

Pod kapotou chystané střední třídy má tikat opět Exynos, tentokrát s označením 1480. Ten sice ještě nebyl oficiálně představen, ale vzhledem k tomu, že se čipset interně skrývá pod modelovým označením S5E8845 je jeho příchod takřka jistý. Zvlášť pokud vezmeme v potaz fakt, že Exynos 1380 (Galaxy A54) se označoval jako S5E8835 a Exynos 1280 (Galaxy A53) jako S5E8825.

Samsung Galaxy A54 5G černý

Jedním z hlavních rozdílů mezi Exynos 1480 a jeho předchůdci má být integrace grafického čipu od AMD. Ten má mít značný dopad na výkon při zpracování obrazu a úloh souvisejících s umělou inteligencí.

Stejně jako jeho předchůdce, bude mít Samsung Galaxy A55 50Mpx hlavní fotoaparát, pravděpodobně opět půjde o Sony IMX766, což by dávalo smysl. I přestože je tento snímač už docela starý, podává i díky postprocesingu Samsungu velmi dobré výsledky. Špatně na tom není ani video. Pokud se chystá Samsung dodržet svůj dosavadní harmonogram, mohla by novinka spatřit světlo světa v březnu příštího roku.

Máte zkušenosti s řadou Galaxy A od Samsungu?

Zdroj: GSMArena, GalaxyClub

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)