TOPlist

Jak fotí nejprodávanější Samsung mobil? Dívejte na výsledek z DxOMark

Samsung Galaxy A51 DxOMark test fotoaparátů

Kdybychom se podávali do tabulek nejprodávanějších telefonů roku 2020, našli bychom tam na nejvyšších pozicích samozřejmě také několik zástupců korejské značky Samsung. Jeden z nich se pak pravidelně objevuje výš než ostatní. Jde o model Galaxy A51 5G, který si zákazníky získává svou nižší cenou, slušnou výbavou a v neposlední řadě právě také podporou nejmodernějších mobilních sítí. Jako u jiných telefonů ale i pro něj platí častá otázka: Jak umí fotit? Na to nyní odpověděl populární server DxOMark, u jehož redaktorů podstoupil Samsung Galaxy A51 tradiční test fotoaparátů.

Samsung Galaxy A51 5G DxOMark výsledek

S ohledem na konkurenty na trhu a také kolegy v Galaxy světě se jedná o středně vybavený telefon, čemuž odpovídá také umístění v DxOMark žebříčku. Celkový zisk 87 bodů stačil na aktuální 97. příčku. Jelikož to asi nikomu nic extra neřekne, pomohou telefony pro srovnání. Stejný počet bodů mají například Sony Xperia 1 nebo Motorola One Zoom. O další bod více má o řád výše postavený Samsung Galaxy A71 5G či iPhone 7 Plus a naopak o jeden méně Nokia 8.3 5G.

Samsung Galaxy A51 5G, low light video

Samsung Galaxy A51 5G, low light video

Test fotoaparátů Galaxy A51 5G podle redaktorů DxOMark ukázal například na tradiční pozitivum Samsung senzorů v podobě širokoúhlého objektivu. Pochvalu si zasloužily také vyvážení bílé ve videu, přesná expozice nebo široký dynamický rozsah. Za negativa byly označeny velký šum i špatné detaily v několika módech, problémy s autofokusem u videa nebo nevyladěné vyvážení bílé u fotek.

Co na výsledek říkáte? Je očekávatelný?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)