Nejlevnější Samsung s 5G bude Galaxy A42 5G

Galaxy A42 5G představení

Podpora sítí 5G přichází pomalu i k nám a možná už vyhlížíte z jakých telefonů lze vybírat. Samsung chce dostat 5G z nejvyšší třídy mezi běžné lidi a představuje proto svůj zatím nejlevnější model s podporou sítí páté generace. Stane se Galaxy A42 5G lidovým hrdinou, který zpřístupní 5G masám?

Už delší dobu se o příchodu Galaxy A42 5G spekulovalo. Samsung nyní potvrdil, že telefon přijde na trh později tento rok. Na rozdíl od svých sourozenců Galaxy A40 a Galaxy A41 je bude jednat o větší telefon s úhlopříčkou displeje 6,6“ a panelem Super AMOLED. Přece jen mezi prvními zájemci o 5G budou především zákazníci lační po konzumaci multimediálního obsahu a hraní moderních her. Větší displej se tak bude hodit. Zadní strana Galaxy A42 5G bude rozdělena čtyřmi pruhy a přinese tak zcela nový vzhled.

Samsung zatím telefon jen předběžně představil s tím, že kompletní informace uvolní až se bude blížit uvedení na trh. Přesto že ještě nejsou známé všechny parametry, tak z obrázku můžeme vyčíst přítomnost čtyř kamer. Nejnovější zvěsti naznačují, že hlavní kamera bude disponovat rozlišením 48MPx. Galaxy A42 5G by měl pohánět Snapdragon 690, ale na našem trhu se nejspíš dočkáme varianty se srovnatelným Exynosem. Dále bude telefon vybaven minimálně 4 GB RAM a 128GB interním úložištěm. Vzhledem k podpoře 5G a multimediálnímu zaměření se jistě bude hodit i baterie s kapacitou 5,000 mAh.

Jak rychlý přechod na 5G sítě plánujete?

Zdroj: GSMArena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)