Bude tohle bestseller? Samsung chystá extra levné telefony se solidním výkonem

samsung galaxy a15
  • Samsung za pár měsíců představí dvojici nových levných telefonů 
  • Řada Galaxy A15 nabídne slušný základ pro méně náročné uživatele
  • Oproti současné generaci si zásadně polepší ve výkonu

Z kraje příštího roku Samsung nepředstaví jen vlajkové telefony řady Galaxy S24, ale také levnější modely, které budou cílit na méně náročné uživatele. Řeč je o telefonech Galaxy A15 a Galaxy A15 5G, které mají nabídnout oproti letošním verzím mírná vylepšení. Ostatně Galaxy A15 5G není vzhledem k nízké ceně vůbec špatný mobil. Jasně, nejde o krále poměru ceny k výbavě, ale výkon je dostatečný, máme zde také 90Hz displej a dlouhou softwarovou podporu. Co očekávat od nástupců?

Samsung Galaxy A15 opět přijde ve dvou variantách, 4G a 5G. Samsung Galaxy A15, tedy základní verze bez 5G (s modelovým číslem SM-A155F) se prý pochlubí čipem Helio G99 a 4 GB RAM, což by byl oproti Exynosu 850 tikajícím v Galaxy A14 4G velký upgrade. V AnTuTu čip od MediaTeku dosahuje na více než dvojnásobné skóre přesahující 400 tisíc bodů. Počítá se rovněž s 6,4palcovým LCD panelem s 90Hz obnovovací frekvencí, rozlišení bude takřka jistě Full HD.

Co se fotoaparátů týče, zde žádné hardwarové změny nečekejme. Telefon opět dostane 50Mpx hlavní snímač, 5Mpx ultraširoký senzor a 13Mpx selfie kameru. Výdrž opět obstará 5000mAh baterie s podporou 15W nabíjení. O 5G variantě zatím žádné zásadní informace neunikly, snad jen modelové označení – SM-A156B. Telefony budou pravděpodobně uvedeny už v lednu 2024, přičemž 5G verze má začínat na 250 eurech, tedy asi 6 200 korunách. LTE varianta (s výše zmíněným MediaTekem) tedy bude ještě levnější, pravděpodobně minimálně o tisícovku.

Stačil by vám mobil s podobnými parametry?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)