Galaxy A14 5G bude překvapivě výkonný. Dostane se i na lepší displej

samsung galaxy a14 5g

Asi se všichni shodneme na tom, že levnější telefony řady Galaxy A (vyjma Galaxy A52s/A53) nepatří k tomu nejlepšímu, co se dá na trhu sehnat, pokud se budeme bavit čistě v řeči čísel a hardwaru jako takového. Nyní se však v benchmarku Geekbench objevil telefon Samsung Galaxy A14 5G, který by měl být na poměry nižší střední třídy od tohoto výrobce poměrně dost výkonný.

Samsung Galaxy A14 5G, který nese modelové označení SM-A146B by měl dostat čipset Exynos 1330, který nebyl dosud představen. Výsledek přitom není vůbec špatný. V Geekbench dosáhl na skóre 770 bodů na jedno jádro a 2151 bodů ve vícejádrovém testu. Dosahuje tak například na výkon staršího vlajkového čipu Snapdragon 855, který tikal třeba v řadě Galaxy S10, pokud se nebudeme bavit o Evropě, kde jsme dostali Exynos 9820. Oproti stávajícímu modelu Galaxy A13 5G, který v Geekbench dosahuje na průměrné skóre 550, respektive 1700 bodů půjde tedy o znatelné zlepšení.

samsung galaxy a14 5g geekbench

Podle dalších informací bychom se měli dočkat také 6,8palcového LCD displeje s Full HD+ rozlišením. Zákazníci tedy nebudou muset snášet pouze HD+ rozlišení, které se dostalo do Galaxy A13 5G. K jeho představení má dojít ještě letos a Samsung si za něj má říct okolo 230 eur, což je asi 5 600 korun.

Jak se těšíte na nové “áčkové” Samsungy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)