TOPlist

Samsung představil další mobily řady Galaxy A. Jeden má průstřel v displeji, druhý obří baterii

samsung galaxy a60

Dnes Samsung v Číně představil další dva telefony řady Galaxy A. Přesněji se jedná o Samsung Galaxy A60 a Samsung Galaxy A40s. Dražší z nich má zajímavost v tom, že využívá průstřel v displeji. Pojďme si oba telefony blíže představit.

Samsung Galaxy A60 má průstřel v displeji a 4 fotoaparáty

Začneme dražším telefonem Galaxy A60, který má 6,3″ velký displej s FullHD+ rozlišením. Zvláštností je průstřel v displeji, který je na rozdíl od řady Galaxy S10 na levé straně. V něm se ukrývá 32 MPx selfie kamera. Zajímavý je rovněž poměr displeje k přední straně telefonu. Displej zabírá 92 procent přední strany. Telefon zároveň nemá sluchátkový reproduktor, místo toho se využívat technologie Screen Cast, kdy je displej jeden velký reproduktor, podobně jako třeba u LG G8 ThinQ.

Na zadní straně jsou tři fotoaparáty. Ten hlavní má 32 MPx a světelnost F/1,7. Sekundární má 8 MPx a světelnost F/2,2 + ultraširokoúhlý objektiv. Třetí fotoaparát se stará o hloubku ostrosti a má 5 MPx. Nechybí ani čtečka otisků prstů. O výkon se stará Snapdragon 675, který doplňuje 6GB RAM a 128GB vnitřní paměť. Baterie má kapacitu 3 500 mAh. Cena telefonu v Číně je 1 999 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 8 300 Kč. Dostupnost v Evropě je v tuto chvíli neznámá.

Druhým dnes představeným telefonem je Samsung Galaxy A40s. Má displej o velikosti 6,4 palců. Zajímavé je to, že využívá Super AMOLED panel, i když dražší dnes představený model má pouze LCD. Rozlišení je FullHD+ a nechybí kapkovitý výřez. Selfie kamera má 16 MPx.

Na zadní straně jsou kromě čtečky otisků prstů i tři fotoaparáty. Ten hlavní má 13 MPx a světelnost F/1,9. Sekundární ultraširokoúhlý má 5 MPx a světelnost F/2,2. Třetí má opět na starost hloubku ostrosti.

O výkon se v tomto telefonu stará Exynos 7904, který doplňuje 6GB RAM a 64GB vnitřní paměť. Baterie telefonu má kapacitu 5 000 mAh, nechybí ani rychlé 15W nabíjení. Cena telefonu v Číně je 1 499 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 6 200 Kč.

Jak se vám líbí nové telefony od Samsungu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)