Nové hodinky Samsung Galaxy přijdou o lunetu a dostanou podporu 5G

Samsung Galaxy - hodinky 5G

Únik informací naznačil, že Samsung pracuje na chytrých hodinkách Galaxy s podporou 5G sítě. Oficiálně to zatím nepotvrdil, ale vzhledem k vývoji trhu to je logický krok; proč nechat vysokorychlostní sítě jenom v chystaných telefonech? Podle některých je sice zatím podpora 5G zbytečná kvůli malému pokrytí, přesto to smysl má. Nástupce hodinek Galaxy bude představen ve dvou plnohodnotných variantách.

Dvě varianty hodinek Galaxy, které dáte přednost?

Stejně jako tomu bylo u předchůdce, i nová řada hodinek Samsung Galaxy by měla dorazit ve dvou velikostech (zatím ale není jasné, jestli to bude opět 42 a 46 milimetrů). Podle označení SM-R820/SMR830 a SM-R825/SM-R835 představí Samsung hodinky Galaxy ve variantách Wi-Fi+Bluetooth a LTE s podporou eSim. Všechny modely pak budou komunikovat s chytrým telefonem přes bluetooth, zřejmě 5.0.

Samsung Galaxy - hodinky 5G

Pouze pro U.S.A. má potom Samasung představit modely SM-R827 a SM-R837, které budou podporovat 5G. Evropský trh tak bude zase jednou ochuzen, ale na druhou stranu řada chytrých hodinek dodnes neumí ani 4G. Pro Samsung by každopádně dávalo smysl, aby nástupce Galaxy Watch představil spolu se Samsungem Note 10, který má mít premiéru za několik měsíců. Tou dobou už by měla být 5G síť více rozšířena, tedy alespoň na území Spojených států, i když testování probíhá ve velkém i na území Evropské unie.

Všechny varianty by měl výrobce představil minimálně v černé, stříbrné a zlaté barvě. Interní úložiště ve velikosti 4 GB pak zůstává stejné jako u předchůdců, otazník tak visí nad otočnou lunetou. Je docela možné, že ji Samsung u nových modelů odstraní, což se zatím řadě fanoušků nelíbí. I díky prstenci jsou hodinky “jiné” než konkurenční, prstenec jim kromě funkcí dodává masivnější vzhled.

Koupili byste si Samsung Galaxy Watch?

Zdroj: androidauthority.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)