Samsung chystá staronovou náhradu za Google kanál Objevit

Samsung Free News Google kanál Objevit

Pokud máte telefon značky Samsung a nejde o nějaký prehistorický kus, velmi pravděpodobně se v něm nachází aplikace Samsung Free. Můžete jít najít běžně v seznamu, případně se objevuje jako jedna z ploch úplně vlevo. Tam soupeří s Google kanálem Objevit, který je rovněž zdrojem zpravodajství a dalších aktuálních informací jako jsou sportovní výsledky nebo počasí. Aplikace Samsung Free, která toho již nyní umí o něco více, bude nově s Google konkurentem bojovat pod jiným názvem. Mění se na příhodnější Samsung News.

Aktualizované prostředí nabídne karty “Číst” (Read) a “Poslouchat” (Listen) a bude se tak více zaměřovat na textový a zvukový zpravodajský obsah. V rámci této změny názvu a značky již nebudou k dispozici karty “Sledovat” (Watch) a “Hrát” (Play), nicméně Samsung News bude nabízet bezplatnou televizi a hry prostřednictvím aplikací Samsung TV Plus a Game Launcher.

Je jasné, že korejská firma zkouší vytlačit kanál Objevit (Discover) jakožto součást běžné vyhledávací Google aplikace, což bude dost obtížné. Uvidíme, zda se mu to podaří. Aplikace Samsung News bude k dispozici po aktualizaci aplikace Samsung Free po verzi 6.0.1. Vývojáři budou tuto aktualizaci postupně zavádět od 18. dubna.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte vlevo kartu se zprávami? Jakou?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)