TOPlist

Samsung uvedl procesor, se kterým se pokusí dohnat Apple

Samsung Exynos Connect U100 čip procesor UWB SmartTag

I když se Samsungu v roce 2021 povedlo o několik týdnů předběhnout konkurenční Apple s představením vlastního lokalizačního přívěsku, jeho SmartTag+ je vůči „jablečnému“ AirTagu přece jen v něčem pozadu. Využívá sice také širokopásmovou komunikační technologii ultra-wide-band (UWB) pro přesné zjišťování polohy na krátkou vzdálenost, nemá ji však díky procesoru „z vlastní zahrádky“, tak jako AirTag využívá čipset U1. Během čekání na novou generaci SmartTagu však nyní představil Samsung nový procesor Exynos Connect U100, který by měl být přímou reakcí.

Zatím nebylo konkrétně zmíněno, že představený čipset zamíří do nového lokalizačního přívěsku, ale vše tomu napovídá. Nový čip kombinuje rádiové frekvence, paměť flash či správu napájení do jediného setu, takže je vhodný pro kompaktní zařízení, jakým by mohl být právě nový Galaxy SmartTag+. Procesor má také vestavěnou funkci kódované časové sekvence (STS), což mu přidává na významu na poli zabezpečené komunikace.

Dá se očekávat, že kromě přívěsků by mohl nově představený Exynos čip s UWB technologií najít v brzké době uplatnění také v oblasti otevírání aut nebo široké škále IoT produktů. Termín prvního použití zatím zmíněn nebyl.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už jste někdy využili UWB? K čemu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)