Menu

Samsung DeX dokáže proměnit Galaxy S8 na stolní počítač

Jedna z nejzajímavějších věcí při představení Galaxy S8, se jmenuje Samsung DeX. Tohle zařízení využije výkon telefonu a promění jej ve stolní počítač, který budete moci ovládat klávesnicí a myší.

Samsung DeX rozšíří využití chytrého telefonu

Úkolem zařízení Samsung DeX je zvýšit produktivitu a zároveň omezit potřebu nosit s sebou více zařízení. Vše funguje na přepracovaném prostředí operačního systému Android. Bez problému půjdou používat aplikace upravené na větší displej, díky nim se pak dá používat telefon o mnoho lépe například na odpovídání zpráv, upravování dokumentů, procházení internetových stránek, úpravu fotek atd.

Samsung Dex (2)

Rozhraní systému je optimalizováno pro využití klávesnice a myši. Obsahuje například možnost měnit velikost oken. Od začátku budou dostupné mobilní aplikace Microsoft Office, Adobe Acrobat Reader a Lightroom Mobile, které byly upraveny pro použití na velkém monitoru. Pak samozřejmě aplikace přímo od Samsungu.

Samsung DeX funguje jednoduše. Stačí vložit Samsung Galaxy S8 do stanice, která propojí pomocí HDMI telefon a monitor. Následně stačí připojit ke stanici myš a klávesnici, které musí mít buď technologii Bluetooth, USB, nebo RF. A pak už můžete pracovat. Stanice má celkem dva porty USB 2.0, ethernet port, rozhraní typu C s napájením a chladícím ventilátorem. Rovněž je vybavena technologií Adaptive Fast Charging, pomocí které se bude rychle nabíjet připojený telefon. Stanice DeX bude na českém trhu v prodeji od 28. dubna 2017 za doporučenou maloobchodní cenu 3 490 Kč.

Jak se vám líbí Samsung DeX? Bude to mít větší úspěch než Continuum od Microsoftu?

Zdroj: TZ.

 

Komentáře

LufyCZ

z aplikace
29.3.2017 21:41

Myslím, že takový chromebook odvede mnohem víc práce, a když přičteme cenu myši a klávesnice, dostaneme při lepší přenosnosti plnohodnotný PC za stejnou cenu. Nosit si s sebou myš a klávesnici a dock a ještě kabel nebo dokonce monitor mi přijde velice nepohodlné

Jan Kozina

29.3.2017 22:08

Začala s tím Motorola pak to na nějaký čas pohřbila a zase to pomalu vykopává… ale popravdě dneska to dělá každý až teda na microsoft ten má výhodu v tom že má zkrátka Windows… ale přepojení na velkou obrazovku, připojení přídavných uložišť a dalších věcí má dneska už kde co.

jklmn20317

30.3.2017 5:49

Myslím, že takový mobil, který je přenosný a který můžu doma připojit k monitoru, myši, klávesnici, odvede mnohem více práce než stolní počítač. Ani chromebook nepotřebuji.

Uni

uni -80

30.3.2017 7:42

Jan Kozina: Pointa tohoto je ale jinde, okna, okna, okna….

Tomogo

Tomogo 4

30.3.2017 10:45

Pokud to poběží ve Full HD alespoň 60 snímků za sekundu, tak do toho asi jdu. Je to jedna z hlavních funkcionalit, co dnes používám na svém S4 LTE+.
Ale nejsem odvařenej ze čtečky na zádech, a navíc ještě vedle fotoaparátu. Kdo to vymyslel, toho měli postavit do řady s těmi co to schválili rovnou popravit.
No a taky tlačítka v rámci obrazovky mě dost štvou, takže ještě zapřemýšlím a možná počkám na Note 8, pokud bude. Ale jinak je S8 jeden z mých favoritů.
Mé rozhodování asi taky ulehčí zpráva, že Qualcomm už nevyrábí vlastní ARM, ale pouze licencuje. Což je vidět na mizerném výkonu Snapdragonu 835 (mluvím o CPU části). Proto asi upřednostním Samsung Exynos oproti všem ostatním.

neonel

30.3.2017 11:29

Super myšlenka, líbí. Ale 25+ tis.za cloudový počítač je hodně. Navíc, když ho někdo ukradne, nebo se pokazí, tak člověk přijde o mobil i počítač.

Uni

uni -80

30.3.2017 11:49

neonel: Tak moment, buďto je ten počítač cloudový, tedy ztrátou klienta nepřijdeš o ten počítač, nebo ten počítač není cloudový a přijdeš o oboje:)

Možná radši pro upřesnění Desktop Experience je nadstavba Experience. To je vše lokální v přístroji, DeX je jen periférie. Dále je pak téma cloud PC, tedy vzdálené plochy nebo virtualizovaného PC. Na to ale nepotřebuješ Experience, to užíváme dávno:)

DavidM

30.3.2017 14:20

Telefon je hezký.Ale propojovat ho a dělat skoro nesktop? Proč?
Pokuď někdo chce mít na desktopu/TV Android dávno má krabičku s Androidem za pár stovek…
To že podobný koncept není žádný trhák přišel MS s debaklem jménem Continuum.
PC za polovinu ceny S8 telefon po stránce výkonu vydrtí.To už je snad smysluplnější hodit Android jako druhý OS do PC…

honzah

2.4.2017 23:47

Dokud to nezlevni,tak je to spis machrovinka. Ted nedavno predstavili v nejakem mobilu OXI os,ten vyjde cenove asi lip a taky ma sd835 a multitasking zvlada vyborne. Na cestovani to s projektorem muze byt super nebo na doma to zvladne vse co od pc ocekavam, casem asi provetram penezenku :)

Uni

uni -80

3.4.2017 9:54

honzah: Jo? Co třeba fonty, resp. zvládání českých znaků?:) Ono se to na první pohled tváří jako super použitelné než zjistíš, že 1/4 klávesnice je vlastně na nic:)

RSS (komentáře k článku)