Proč nemá Samsung čtečku otisků v displeji? Chystá lepší technologii, tvrdí šéf společnosti

ctecka otisku v displeji samsung

Čtečku otisků v displeji chystá Samsung již několik posledních let. Do dnešního dne jsme však neviděli žádný Samsung telefon, který má něco podobného implementováno. Konkurence z Číny přitom už čtečky otisků prstů v displeji normálně používá. Šéf společnosti DJ Koh nyní prozradil zajímavé informace.

Samsung měl čtečku otisků v displeji už před dvěma roky

Šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh prozradil zajímavé informace. A to, že Samsung Galaxy S10 nebude využívat klasickou čtečku otisků prstů v displeji, jako můžeme vidět od Vivo či Oppo telefonů. Podle něj mají s touto technologií špatné zkušenosti a dodal, že kdyby chtěli mít tento druh čtečky otisků v displeji, tak by ji mohli mít před dvěma roky v telefonech.

Samsung plánuje lepší technologii pro čtečky otisků prstů. Šéf Samsungu už nedodal informace, o co by se mělo jednat. Není ale složité si spojit informace, že Samsung chystá ultrasonickou čtečku prstů v displeji. Veřejně se tato technologie představila v polovině minulého roku, kdy ji ukázal Qualcomm. Dá se tak očekávat, že Samsung spolupracuje právě s Qualcommem na co nejrychlejším uvedení na trh.

samsung galaxy s9 nema ctecku otisku v displeji

Podle posledních spekulací by se tato čtečka měla objevit na jaře 2019 v Samsung Galaxy S10, informace ale zatím musíme brát s rezervou. Protože poslední dva roky se u každého nového vlajkového modelu Samsung spekuluje nad tím, že zrovna tento model obdrží čtečku otisků prstů v displeji.

Zajímavá informace je však to, že čtečku otisků v displeji obdrží i levnější Samsung telefony, které vyjdou v roce 2019. Do levnějších telefonů by se zároveň měl dostat i skener oční duhovky, pro vlajkové modely by mělo být k dispozici 3D skenování obličeje. Otázkou ale je, jestli se tato funkce povede implementovat již do Galaxy S10. Pokud ano, tak by Samsung Galaxy S10 mohl být opět tím evolučním krokem.

Těšíte se na novou čtečku otisku prstů v displeji?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)