Samsung Cloud Together: Ultimátní správa fotek ve vašich cloudech

Samsung Cloud Together – náhleďák

Jihokorejský gigant pomaličku začíná uvolňovat aplikaci Samsung Cloud Together, která má v první řadě centralizovat správu fotek. Obzvláště zajímavou volbou by ale měla být pro každého, kdo používá vícero cloudových úložišť, protože vám ve fotkách mezi službami jednoduše udělá pořádek. A i když jsou samotné cloudové služby povětšinou dobře zabezpečené, máte možnost nastavit si v aplikaci další zabezpečení, které bude chránit vámi vybrané fotky.

Není to přitažené za vlasy. Samsung Cloud Together jde správným směrem

Je možné, že třeba i vy máte své mediální soubory na vícero místech, na více cloudech. Někdo používá primárně Google Drive, někdo jiný zase One Drive nebo Dropbox, někdo má trochu tam a zbytek tam. A jsou i uživatelé, kteří používají primárně jednu z cloudových služeb, ale mají k dispozici i druhou nebo možná i rovnou další dvě, ale nebaví je používat více zdrojů, aplikací. Tomu naprosto rozumíme. Dovedeme si totiž představit situaci, kdy hledáte jednu fotku a nevíte, na který z těch vašich tří cloudů jste si jí to vlastně odložili. Prohledávat tři různé aplikace kvůli jedné fotce není zrovna zábavné.

Samsung Cloud Together - přehled cloudů

Samsung Cloud Together je jakýmsi rozcestníkem mezi cloudy. Hned na úvodní stránce je vidět přehled zbývajícího místa na jednotlivých službách. Také vidíte náhledy fotek ze všech cloudů naráz. To ihned vyvolává touhu zkusit, zda je možné fotku z jednoho cloudu vzít a přetáhnout ho do druhého. A i to by údajně mělo fungovat.

Samsung Cloud Together tak může přinejmenším poskytnout užitečné rozhraní mezi hlavními poskytovateli cloudu a lokálním úložištěm, tedy vaším smartphonem. Samsung jde tak trochu, byť ne s důrazem, proti aplikaci Google Fotky. Ta má za úkol fotky z Google Drive pěkně třídit do alb, zpřehledňovat je, usnadnit vyhledávání a především poskytnout snadný přístup z telefonu. Jenže pracuje jen s cloudem od Googlu. Samsung Cloud Together bude umět služeb více. Naopak ji budou chybět všechny ty chytré funkce, které jsme si u Google Fotek tolik zamilovali.

 

My si na vyzkoušení aplikace budeme muset počkat. A to nejspíše do té doby, než bude oficiálně dostupná v Obchodě Play. Aplikace je již sice dostupná v podobě balíčku APK (instalujete jen na vlastní riziko), ale v současné době se nám ji nepodařilo spustit na redakčním Nexusu 5X s Androidem 7.0 Nougat.

Co si o Samsung Cloud Together myslíte vy? Bude mít úspěch? Zavaří Fotkám od Googlu? Nebo si myslíte, že budou Fotky Google neohroženě vládnout dál? Podělte se o své názory v diskusi po článkem.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)