Samsung vyrábí speciální čip pro těžbu kryptoměn

samsung tezba kryptomen

Společnost Samsung začala vyrábět čipy, které jsou určené pro kryptoměny, respektive jejich těžbu. Jde o speciální procesory ASIC, které mají nabídnout nižší cenu a u určitých kryptoměn mají být efektivnější než grafické karty. Informace se objevily nejprve v korejských médiích. Samotná společnost pak potvrdila, že se v současné době zabývají výrobou čipů pro těžení. Zároveň ale mluvčí společnosti nechtěl prozradit další detaily.

Vymění se grafické karty za Samsung čipy?

Momentální poptávka po grafických kartách je obrovská, a to v podstatě na celém světě. Můžeme tak vidět nedostatek grafických karet, i jejich následné zdražování, kdy jsou často o několik tisíc dražší než například před rokem. Tohoto trhu si tak všímají společnosti, jako třeba Samsung. Jak ale někteří upozorňují, pro mnoho měn je stále efektivnější využívat grafické karty, takže se ani kvůli těmto čipům nemusíme dočkat zlevnění grafických karet.

kryptomeny

Samsung už se dohodl s prozatím neznámým partnerem v Číně, který bude čipy distribuovat. Díky tomu se může dostat na důležitý čínský trh s ASIC komponenty. Zatím tedy není ani jasné, kdy se čipy objeví na trhu, a to obzvlášť na západním trhu.

Zajímáte se o těžbu kryptoměn?

Zdroj: techcrunch.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)