Samsung Chromebook 4 oficiálně v Evropě: dva základní modely za zajímavou cenu

samsung chromebook chromeos

Společnost Samsung oficiálně představila řadu Chromebook 4. Ta obsahuje dva nové Chromebooky, které nabídnou dlouhou výdrž baterie a na základní práci jako je práce, škola či prohlížení webu stačí. Potěší také nízká váha i kvalitní konstrukce.

Samsung Chromebook 4 oficiálně

Samsung Chromebook 4 disponuje 11,6″ displejem s rozlišením 1366 x 768 pixelů, zatímco verze Chromebook 4 Plus se chlubí větším 15,6″ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Základní Chromebook 4 se chlubí váhou 1,18 kg a je tvořen z plastu. Větší model na sobě nese hliníkové prvky a váží 1,69 kg. Oba dva mají pak stejnou baterii o kapacitě 39 Wh. Ta se nabíjí pomocí USB-C portu, ovšem lze jej využít také pro připojení externího monitoru až do 4K rozlišení. Potěší také přítomnost audio jacku či čtečky microSD karet.

Pro propojení s okolním světem slouží Wi-Fi 5 a pro potřeby videohovorů poslouží 720p kamerka, mikrofon a stereo reproduktory. Pod kapotou obou notebooků tiká procesor Intel Celeron N4000 se dvěma jádry a dvěma vlákny. Základní frekvence činí 1,1 GHz, ovšem v případě potřeby se může přetaktovat až na 2,6 GHz. Vzhledem k tomu, že se jedná o low-endový čip, který byl navíc představený již v roce 2017 od něj nelze očekávat zázraky. Nenáročnost ChromeOS mu ale hraje do karet a tak by i tak měl být notebook dostatečně svižný. Sekundují mu 4 GB LPDDR4 RAM a 32 GB eMMC úložiště. Větší model nabízí také možnost mít 64 GB.

Chromebook 4 and 4+: Simple is Smarter | Samsung

Chromebook 4 and 4+: Simple is Smarter | Samsung

Oba dva modely jsou dostupné ve Velké Británii a brzy se dostanou také na globální trh. Za základní model zaplatíme 300 liber, tedy asi 8 700 korun, za větší Plus model pak 350 liber, což je přibližně 10 200 korun.

Co říkáte na nové Chromebooky?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)