Menu

Patentová válka nekončí. Tentokrát bude platit Apple i Samsung

Nekonečná patentová válka mezi společnostmi Apple a Samsung pokračuje. Po měsíci stání u soudu a různých výpovědí tu máme verdikt, který říká, že se porušování patentů dopustily obě firmy, a tak si navzájem zaplatí pokuty. Větší ztrátu peněz zaznamená Samsung, který bude muset zaplatit 119,6 milionů dolarů, zatímco Apple zaplatí Samsungu “jen” 158 400 dolarů.

patentová válka

Samsung se podle soudu dopustil porušení tří patentů:

  • Patent, umožňující otevřít skrze odkaz jinou aplikaci. Například odkaz na sociální síti Facebook otevře YouTube.
  • Patent, který umožňuje telefon odemknout slidem.
  • Automatická oprava textu – autocorrect

Apple porušil patent Samsungu pouze jeden:

  • Patent na technologii pro správu fotografií a obrázků

Soud se však nezaobíral pouze těmito čtyřmi patenty, nýbrž podle Samsungu Apple porušil patent pro video transmisi a naopak Apple u soudu neuspěl s žádostmi proti Samsungu s patenty na synchronizaci v pozadí a univerzálním vyhledáváním. Původní žaloby dokonce hovořily o tom, že Apple chce po Samsungu 2,2 miliard dolarů, tato snaha však nenašla pochopení ze strany ani Samsungu ani soudu, který nakonec přisoudil Applu jen malou část z požadované sumy. Nyní se, jak je zvykem, čeká na odvolání obou společností.

Apple ještě čeká na rozhodnutí soudu ohledně patentů týkajících se Samsungu Galaxy SII. Verdikt by mohl padnout příští týden a Apple by si tak na úkor Samsungu mohl přivydělat o nějaký ten milión navíc. Patentová válka tak ani zdaleka nekončí a hlavní aktéry Samsung a Apple čeká další množství soudních sporů.

Zdroj: aauthority.

 

Komentáře

Honza

Honza

4.5.2014 14:24

Já vím, že mi to asi smažete a zároveň se za svůj komentář hned i omlouvám, ale nemůžu jinak…

Patent na to, že odkazem v jedné aplikaci otevřu jinou aplikaci? Tak s takovými patenty běžte do prdele. To není nic jiného, než brzda vývoje.

LANEC

LANEC

4.5.2014 14:26

Jak může mít někdo patent na takovýhle ptákoviny jako je: Patent, umožňující otevřít skrze odkaz jinou aplikaci. Například odkaz na sociální síti Facebook otevře Youtube.
Tvorba patentů by se měla radikálně omezit, protože za chvíli si budeme patentovat rozlišení displeje ne?
tahle funkce otevření aplikace skrze jinou je známá již od dob prvního multitaskingu v systémech a oni si to teď budou patentovat? Applemu a Samsungu docházej nápady, tak je nenapadá nic lepšího než se soudit, škoda, že po smrti Jobse Apple nic nevymyslel a upadá jak technologicky tak morálně

PaulIanDobrev

z aplikace
4.5.2014 14:29

apple už neví za co by samsung zažaloval.

To je fuk

To je fuk

4.5.2014 14:33

Jo a nedivim se, že v emerice vyhrávaj,.. bodejď by ne, v koreji by to zas bylo naopak, jenže tam z toho nejsou tolik udělaný jako v júesej…

chucky

chucky

4.5.2014 15:08

Být výrobcem a prodejcem HW částí do telefonů, tak bych Apple neprodal už ani “odpor” , když je tak všemocný a všechno vyvinul, všechno udělal první a každý ho jen okrádá, ať si vyvine vlastní čipy, ať si to vyrobí a pak ať něco tlachá.

Agresivní chování Apple už mi leze krkem. ať žije iUSA.

Honz37

z aplikace
4.5.2014 15:46

Smasung :D Mate tam preklep

Game

z aplikace
4.5.2014 16:06

hlavně ze jim samsung dělá procesory :D

RooT

Mr.RooT 0

z aplikace
4.5.2014 17:53

To se dalo čekat.. Přeci amíci nepotopí amíckou firmu..

Libor

Libor

z aplikace
4.5.2014 18:57

To ze jsou spory Applu a Samsungu občas k smíchu, o tom žádná. Taky mě ale přijdou k smíchu některé komentáře tady. To, že Samsung dělá některé součásti do iphonu je argument jak “noha”. On za to taky Apple platí. Samsung ti pro něj nedělá zadarmo. Někteří komentujici by jste se měli nejdříve zamyslet než sem něco napíšete.
A než mě začnete attakovat: vlastním Samsung ne iphone

Bfucko

Bfucko

z aplikace
4.5.2014 19:20

Apple je proste pro hlupacky co si neumej prizpusobit tel k obrazu svemu a ty stejny paka maji ve vedeni tak se hoji aspon na kravinach u soudu Apple. Nemuzete srovnavat vlajky samsungu s tema jablkama :-D S4 ftw!

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

4.5.2014 19:36

Honza:
Musíme dát “like” :)

Honz37:
Díky moc za info, opraveno.

Xender

Xender 0

z aplikace
4.5.2014 20:11

Pan Dvořák nám tady dělá samostatného redaktora?

uni

uni

5.5.2014 12:04

Bfucko: to že vyrosteš je asi jasné, ale jestli i vyspěješ, je napínavé…

Mr.Ferda

z aplikace
5.5.2014 15:39

Patenty už dávno neslouží k tomu, k čemu byly určeny. Brzdí vývoj a jsou jen klacky pod nohy. Nástroj vydírání. Navíc většinou ani nepatří tomu kdo je vymyslel. Ty vzájemné náhrady stejně zaplatí zákazník a nepomůže to nikomu. Je zvláštní že Apple neotočí na Čínské výrobce. MIUI design je dodnes hodně podobný / zaměnitelný. Asi proto že Apple se vyrábí v Číně a ti na patenty serou. Stejně jako Rusi.

Martina Moravcová

5.5.2014 19:46

Apple jako společnost začíná jít do háje a přicházet o peníze protože jejich vlajkové lodi ani jiné modely nepřináší nic moc nového a jelikož chce Apple vydělávat přichází s těmito stupidními a nesmyslnými žalobami, čímž se snaží brzdit konkurenci.

SeppWinkler

SeppWinkler

7.5.2014 13:18

Treba si uvedomiť, že týmto firmám sú prehry v patentových sporoch úplne fuk. Prevažuje vidina veľkej výhry a keď príde prehra, tak no a čo, veď zákazníci to zatiahnu za nich v premrštených cenách. Je smutné, že väčšinu ceny výrobku tvoria také hovadiny, ako je vankúš na prehry a cena ZBYTOČNÉHO A NEZMYSELNÉHO marketingu :(

RSS (komentáře k článku)