Patentová válka nekončí. Tentokrát bude platit Apple i Samsung

Samsung-vs-Apple-BT

Nekonečná patentová válka mezi společnostmi Apple a Samsung pokračuje. Po měsíci stání u soudu a různých výpovědí tu máme verdikt, který říká, že se porušování patentů dopustily obě firmy, a tak si navzájem zaplatí pokuty. Větší ztrátu peněz zaznamená Samsung, který bude muset zaplatit 119,6 milionů dolarů, zatímco Apple zaplatí Samsungu “jen” 158 400 dolarů.

patentová válka

Samsung se podle soudu dopustil porušení tří patentů:

  • Patent, umožňující otevřít skrze odkaz jinou aplikaci. Například odkaz na sociální síti Facebook otevře YouTube.
  • Patent, který umožňuje telefon odemknout slidem.
  • Automatická oprava textu – autocorrect

Apple porušil patent Samsungu pouze jeden:

  • Patent na technologii pro správu fotografií a obrázků

Soud se však nezaobíral pouze těmito čtyřmi patenty, nýbrž podle Samsungu Apple porušil patent pro video transmisi a naopak Apple u soudu neuspěl s žádostmi proti Samsungu s patenty na synchronizaci v pozadí a univerzálním vyhledáváním. Původní žaloby dokonce hovořily o tom, že Apple chce po Samsungu 2,2 miliard dolarů, tato snaha však nenašla pochopení ze strany ani Samsungu ani soudu, který nakonec přisoudil Applu jen malou část z požadované sumy. Nyní se, jak je zvykem, čeká na odvolání obou společností.

Apple ještě čeká na rozhodnutí soudu ohledně patentů týkajících se Samsungu Galaxy SII. Verdikt by mohl padnout příští týden a Apple by si tak na úkor Samsungu mohl přivydělat o nějaký ten milión navíc. Patentová válka tak ani zdaleka nekončí a hlavní aktéry Samsung a Apple čeká další množství soudních sporů.

Zdroj: aauthority.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)