Samsung chystá exkluzivní foto apku Expert RAW do dalších mobilů

Samsung aplikace Expert RAW podpora

Expert RAW, pokročilá aplikace pro maximální využití fotoaparátů v telefonech značky Samsung, míří oficiálně do dalších mobilů tohoto korejského výrobce. Stane se tak již za několik dní a firma už naznačila, kterých telefonů se bude vydání týkat. Přesný seznam zatím neexistuje, ale dosavadní vyjádření mluví poměrně jasně – budou to vlajkové modely s těmi nejlepšími fotoaparáty. Což je naprosto logické a očekávatelné.

Informace o rozšířené dostupnosti nástroje Expert RAW pro další Samsung mobily se objevila na oficiální stránce podpory. “Aplikace Expert RAW bude oficiálně vydána 25. února a do té doby také zveřejníme, kterých zařízení se bude podpora týkat. Bude zohledněn celkový výkon a konfigurace použitých fotoaparátů, takže to vypadá na poslední vlajkové mobily,” napsal na stránky jeden z moderátorů diskuze. Ve zmíněný den také přejde aplikace z beta na plnou verzi.

Co si z této zprávy vzít? Můžeme asi předpokládat, že na seznam podporovaných telefonů přibudou ke Galaxy S21 Ultra a Galaxy S22 Ultra například Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 20 Ultra, případně i nejnovější flexibilní mobily Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3. Když dojde i na ně, teoreticky by se mohl aplikace Expert RAW (její kartu najdete v Galaxy Store) dočkat třeba také Galaxy A72. Za pár dní uvidíme, jak se Samsung rozhodl.

Jak často fotíte jinak než na “automatiku”?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)