Samsung společně s aktualizací na Android Q vypustí i One UI 2.0

Samsung one UI 2.0 titul

Společnost Samsung nás začátkem tohoto roku mile překvapila zbrusu novým grafickým rozhraní One UI. To v porovnání s předešlým Samsung Experience rozhraním přineslo zejména celkové zjednodušení a lepší optimalizaci pro protáhlé, 18:9 displeje. Nové One UI se dle názoru naší redakce Samsungu jednoznačně povedlo, výrobce však neusíná na vavřínech a již připravuje novou verzi tohoto rozhraní.

Samsung Android Q aktualizace a One UI 2.0

Právě ta, nesoucí označení One UI 2.0, by měla na Samsung telefony dorazit společně s novým Androidem Q. Z toho plyne, že vedle změn samotného grafického rozhraní se můžeme těšit také na vylepšení spojená s novou verzí Androidu. Telefony Samsung by se tak měly dočkat integrované nejnovější verze funkce Digitální rovnováha. Její součástí je například i takzvaný Režim soustředění (Focus mode), pomocí kterého mohou uživatelé zvolit pro ně nejvíce rušivé aplikace a umlčet je. Pochopitelně nejen to bude součástí nadcházející aktualizace a dočkáme se i dalších novinek z Androidu Q.

Samsung one ui

Podobně, jako Galaxy S10 přišel s rozhraním One UI rovnou ve verzi 1.1, tak by i (zatím vzdálený) Samsung Galaxy S11 měl přijít s rozhraním One UI 2.1. Oficiální seznam zařízení, která obdrží Android Q společně s One UI 2.0 zatím Samsung nepředstavil, my v redakci si ale troufáme odhadnout, že minimálně majitelé posledních dvou generací smartphonů řady Galaxy S a Galaxy Note s touto aktualizací mohou počítat. Naopak majitelé telefonů Samsung Galaxy S8/S8+ a Note 8 budou mít s vysokou pravděpodobností smůlu, neboť jejich zařízení již obdržela dvě velké aktualizace.

Jak se vám líbí současná podoba rozhraní Samsug One UI?

Zdroj: SamMobile.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)