Samsung Account nově uživatelům vnutí dvoufázové přihlašování

Samsung Account povinná 2FA

Pár dní po nedávném problému s únikem citlivých dat sáhl jihokorejský Samsung po razantním řešení. Během několika málo hodin budou všichni majitelé jeho uživatelského účtu Samsung Account povinni používat dvoufázové přihlašování. V praxi tak budou muset zákazníci společnosti při vstupu do účtu zadávat nejen standardní heslo, ale také ověřovací kód z obdržené SMS. Takzvaná dvoufázová autentizace alias 2FA bude prý bez podmínky zavedena pro všechny. Pokud jste nyní přihlášení, násilím odhlášeni nebudete, ale při dalším loginu už budete muset použít i kód z SMS. I když Samsung přímo neřekl, že bude povinná 2FA v jeho Account aplikace zavedena kvůli zmíněným únikům, spojitost je očividná.

2FA

Jestli jste v posledních hodinách tuto aplikaci aktualizovali, možná už jste na informaci narazili. Firma o zavedení silnějšího zabezpečení pro přihlašování píše i v seznamu novinek. 2FA byla v nástroji Samsung Account volitelnou variantou už dlouho dobu, teď je ale povinná. My toto rozhodnutí jednoznačně schvalujeme a dvoufázové přihlašování považujeme za věc, která by měla být v těchto nástrojích běžným standardem.

U kolika aplikací  účtů máte 2FA?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)