Jste připraveni? Samsung Galaxy S23 Ultra prý dostane 200Mpx foťák

galaxy s22 ultra

Společnost Samsung představila loni v září svůj nový snímač ISOCELL HP1, který má rozlišení hned 200 Mpx. Mezi jeho hlavní přednosti patří kromě astronomického rozlišení také schopnost zachytávat veliké množství světla a produkovat tak kvalitní snímky i ve zhoršených světelných podmínkách.

Galaxy S23 Ultra má dostat 200Mpx fotoaparát

Od představení tedy uběhlo už více než půl roku a dosud jsme neviděli ani jeden mobil, který by novým snímačem disponoval. Jihokorejská firma dodává své fotočipy samozřejmě také dalším výrobcům, ale ani jeden z nich se zatím neodvážil. Samozřejmě to není jen o tom vzít čip a nasadit ho do telefonu, ale pořádně ho vyladit. Korejský portál ETNews však tvrdí, že by měl být 200Mpx snímač použitý v telefonu Galaxy S23 Ultra. Půjde však o jiný typ.

Stejný web tvrdí, že hned 70 % fotočipů bude produkovat divize Samsung Electro-Mechanics a o zbytek se postará Samsung Electronics. Varianta Ultra by tak mezigeneračně poskočila o téměř 100 Mpx, co se rozlišení hlavního foťáků týče.

Jak se těšíte na 200Mpx foťák?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)