TOPlist

Samsung ukázal 200 MP senzor ISOCELL HP9 pro teleobjektivy! Co umí nového?

samsung isocell
  • Samsung představil nový senzor určený pro teleobjektivy
  • Má 200 MP a umí 4x digitální přiblížení bez ztráty ostrosti
  • Spolu s 3x optickým zoomem dokáže nabídnout až 12x zoom

Samsung představil nový 200 MP senzor, který kombinuje hardwarová a softwarová vylepšení tak, že dokáže přiblížit objekty až 4x při zachování ostrých detailů. V kombinaci s 3x optickým zoomem se tam lze dostat až na 12x zoom. Jedná se sice o hybridní zoom, ale to nemusí znamenat nic špatného. Samsung toto řešení použil úspěšně už u řady Galaxy S20.

Detailní záběr

Fotoaparát ISOCELL HP9 s rozlišením 200 Mpx přiblíží až 4× při zachování ostrých detailů. V kombinaci s modulem teleobjektivu s 3× zvětšením se možnosti zoomu vylepšují až na extrémní úroveň, a to až 12× pouze s modulem fotoaparátu.

Přesná transformace pixelů

Vysoce refrakční materiál nanesený na mikročočku umožňuje ISOCELL HP9 přesněji shromažďovat a vést světlo směrem k fotodiodě. Tím se snižují přeslechy a zvyšuje se odstup signálu od šumu (SNR) o 38 % ve srovnání s předchozím modelem. Zlepšilo se také automatické ostření o 10 %. Poskytuje také jasnější snímky při zoomu.

Umělá inteligence v akci

Technologie E2E AI Remosaic založená na hlubokém učení umožňuje ISOCELL HP9 rychlejší zpracování fotografií, pořízení lepších detailů a barev a rychlejší pořizování a kontrolu fotografií. Software také zvyšuje kvalitu HDR prostřednictvím dodatečného, hardwarově nezávislého Single Frame HDR.

Specifikace

Efektivní rozlišení 16 320 x 12 288 (200M)
Velikost pixelu 0,56 μm
Formát 1/1.4″
Barevný filtr Tetra pixelový RGB Bayerův vzor
Normální snímková frekvence 7.5 fps @ 200 MP, 27 políček/s @ 50 MP, a 120 fps @ 12.5 MP
Snímková frekvence videa 30 fps @ 8K, 120 fps @ 4K a 480 fps @ FHD
Typ závěrky Elektronická
Přesnost ADC 10 bitů
Provozní teplota -20℃ to +85℃
Výstupní formát RAW10/12/14

Dostupnost

Nového senzoru bychom se mohli dočkat příští rok v řadě Galaxy S25. Bylo by načase, aby Samsung vylepšil fotoaparáty, nemyslíte?

Fotíte rádi na zoom?

Zdroj: Samsung

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)